فیلتر براساس قیمت
براساس برند سازنده
برند
شانه فرش
ابعاد فرش
رنگ زمینه
طرح فرش
جنس نخ فرش
شکل فرش
تراکم عرضی فرش
شهر تولید کننده
تعداد رنگ

نمایش ۱ - ۱۲ کالا از ۳۲

فرش وینتیج

فرش وینتیج یا فرش پتینه : حتما شما تا به حال برای خرید فرش اقدام نموده اید. اکثرا افراد ایرانی داخل منزل خود از فرش استفاده می کنند. فرش اصالت ایرانی را نشان می دهد، چرا که این شی برای اولین بار در ایران اختراع شده است.

حال در این مقاله می خواهیم در مورد یکی از انواع فرش های ماشینی به نام فرش پتینه صحبت کنیم که شما می توانید آن را مطالعه بفرمایید.

فرش کهنه نما

فرش از لحاظ نوع تولید به دو دسته تقسیم بندی می شود، فرش دستباف و ماشینی که هر کدام دارای شیوه های خاص خود برای ساخت و تولید می باشند.

فرش دستباف که به صورت کاملا دستی و با استفاده از الیاف طبیعی تولید می شود و با برهم خوردن تار و پود این الیاف بر روی دار قالی، این محصول تولید می شود.

اما فرش ماشینی، با الیاف مصنوعی و به وسیله ماشین آلات بافندگی تولید می شود و انسان در آن دخالتی ندارد. این فرش ها دارای تنوع بسیار گسترده ای هستند که یکی از آنها فرش پتینه یا فرش کهنه نما می باشد. در ادامه با این نوع فرش بیشتر آشنا می شویم.

فرش وینتیج

فرش وینتیج یا کهنه نما چیست؟

همانطور که برای شما در بند قبل عرض کردیم، یکی از انواع فرش ماشینی، فرش کهنه نما می باشد. اما این فرش چه ویژگی ها و خصوصیات ظاهری و فنی دارد؟ آیا این فرش ها برای دکوراسیون منزل شما مفید هستند؟

وینتیج یک کلمه لاتین می باشد که معنی آن سنتی و کهنه می باشد. فرش پتینه به فرش هایی گفته می شود که طرح فرش های قدیمی و عتیقه را دارند، به همین دلیل به این نام برگزیده شده است.

فرش طرح کهنه نما، دارای رنگ بندی دلپذیری است و طرح های آن همانند طرح های فرش دستباف قدیمی است که انگار سالها مورد استفاده قرار گرفته است. فرش ماشینی وینتیج را هم میتوانید در دکوراسیون منزل استفاده کنید، البته این موضوع به سلیقه شما بستگی خواهد داشت.

برخی افراد هستند که دوست دارند اصالت و سنتی بودن را به دکوراسیون منزل خود اضافه کنند و از طرفی نمی توانند هزینه هنگفتی برای آن داشته باشند، بهترین گزینه استفاده از فرش وینتیج ماشینی می باشد.

فرش پتینه ، بر اساس ساخت ماشینی تولید می شود، اما طرح های آن به وسیله ی طراحان انسانی به دستگاه داده می شود. طراحان برای طرحهای فرش وینتیج، از فرش های عتیقه و قدیمی که بعضا مورد صدمه یا رنگ رفتگی قرار گرفته اند استفاده می برند.

عمده تولید این نوع فرش ها در کاشان ( بیش از 90 درصد ) صورت می گیرد. فرش وینتیج کاشان با استفاده از دستگاه های قالی بافی جدید و همچنین الیاف مصنوعی با کیفیت تولید می گردد. بر این اساس شما می توانید با خرید فرش ماشینی پتینه از دیجی فرش، در هزینه های خود صرفه جویی نمایید، چرا که قیمت آن بدون در نظر گرفتن واسطه ها و دلال ها خواهد بود.

فرش کهنه نما

ویژگی های فرش کهنه نما

هر فرش ماشینی دارای ویژگی هایی است که از نظر فنی و ظاهری بیان می شود و همچنین گاها در قیمت آن هم تاثیر دارد. برای مثال تراکم و تعداد شانه در صورتی که تغییر کنند، همراه با انها قیمت فرش وینتیج هم تغییر خواهد کرد.

حال ما به بررسی نکات و ویژگی های فنی و ظاهری این فرش ها می پردازیم که شما می توانید آن را مطالعه کنید.

  • تراکم و تعداد شانه

یکی از ویژگی های مهم در هر فرش ماشینی، تراکم و تعداد شانه آن فرش می باشد. فرش پتینه هم دارای تراکم و تعداد شانه مشخص می باشد. در حال حاضر دو نوع فرش ماشینی وینتیج با دو نوع تراکم و تعداد شانه متفاوت داریم.

اولین نوع آن فرش وینتیج ماشینی با تعداد شانه 500 و تراکم 1000 می باشد. نوع دوم فرش پتینه با تعداد شانه 700 و تراکم 2100 است که از نوع اول ظرافت بیشتر و طرح های زیباتری دارد. هر چقدر شانه و تراکم افزایش پیدا کند، قیمت فرش هم بنابر آن افزایش پیدا خواهد کرد.

( اگر سوال برایتان پیش آمده که شانه و تراکم چیست؟ باید بگوییم که به تعداد گره های فرش ماشینی در یک متر از عرض شانه و به تعداد گره های در یک متر از طول، تراکم گفته می شود. )

  • الیاف مصرفی

در فرش ماشینی کهنه نما، الیاف مصرفی، صنعتی و مصنوعی هستند. بهترین الیاف مصنوعی در بازار برای تولید فرش ماشینی، الیاف اکریلیک و الیاف پلی استر می باشند. الیاف اکریلیک در نخ خاب فرش کهنه نما و الیاف پلی استر به همراه پنبه در نخ تار و پود فرش مورد استفاده قرار می گیرد.

  • تعداد رنگ و ابعاد

هر فرش ماشینی دارای دو مشخصه رنگی است. یکی رنگ زمینه یا بوم فرش و دیگری تعداد رنگ مورد استفاده که در مشخصات فنی ذکر می شود. در فرش وینتیج رنگ های زمینه از جمله کرم، سرمه ای، قهوه ای، موشی، نقره ای ، طلایی ، گلبهی، لاکی، آبی ، آبی فیروزه ای و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

فرش ماشینی وینتیج

در فرش کهنه نما کاشان، تعداد رنگ مورد استفاده می تواند 8،10،12 و یا 14 رنگ باشد که بستگی به نوع دستگاه بافنده آن خواهد داشت. قطعا با افزایش تعداد رنگ، قیمت این محصول هم افزایش پیدا خواهد کرد.

ابعاد فرش وینتیج ماشینی، 1.5 *1 ، 12 متری ، 9 متری ، 6 متری ، 2.25* 1.5 می باشد که بنا به نیاز شما می توانید آن را انتخاب کنید.

نکاتی قبل از خرید فرش وینتیج

قبل از تهیه فرش وینتیج حتما از اصالت فرش اطمینان حاصل کنید. در خرید اینترنتی فرش وینتیج دقت داشته باشید، که از فروشگاهی معتبر مثل دیجی فرش حرید کنید و همچنین در هنگام خرید به نماد اعتماد الکترونیکی سایت دقت کنید.

فرش وینتیج جدید، باید با استفاده از بهترین الیاف هیت ست بافته شده باشد و همچنین فرش های جدید، دارای طرح و تراکم جدیدتری نیز هستند. حتما به برچسب پشت فرش هم دقت داشته باشید، تا با فرش مطابقت داشته باشد.

همچنین در خرید فرش کهنه نما این نکته را بدانید که الیاف مصرفی حتما هیت ست و با کیفیت باشند، در غیر اینصورت از فرش های بی کیفیت استفاده نکنید و از خرید آنها منصرف شوید. اگر چه این فرش ها قیمت پایین تری خواهند داشت، اما دوام و ماندگاری آنها بسیار پایین است و خرید آن به صرفه نیست.

فرش کهنه نما کاشان

چرا فرش وینتیج مورد استقبال قرار گرفته است ؟

فرش های کهنه نما یا همان فرش وینتیج با طرح های بسیار خاص و جدید بافته شده اند که معمولا حاشیه، ترنج و لچک ندارند، این امر باعث استقبال مشتریان قرار گرفته است.

فرش وینتیج در چه رنگبندی طراحی می شود ؟

رنگبندی فرش های وینتیج یا کنه نما واقعا تنوع بسیار زیادی دارد و همه رنگبندی های روشن و تیره در طرح های این نوع فرش مورد استفاده قرار می گیرد.

طرح های فرش وینتیج چه خصوصیاتی دارد و از کجا نشات گرفته است ؟

این نوع طرح ها بیشتر شبیه فرش های دستباف کهنه ای است که سال های قبل در خانه ها مورد استفاده قرار می گرفت.

فرش کنه نما یا وینتیج را از کجا می توانیم خریداری کنیم ؟

در سایت دیجی فرش، انواع فرش کهنه نما ( وینتیج ) قرار دارد که به صورت آنلاین می توانید سفارش دهید، جالب است بدانید دیجی فرش برای تمام فرش های خود ضمانت نامه اصل و کتبی ارائه می دهد.

مقایسه ( 0 مورد )