دانستنی های فرش و نگه داری فرش در خانه

بهترین رنگ فرش برای پذیرایی کدام است؟ [ نکات انتخاب رنگ مناسب ]

انتخاب رنگ مناسب برای خرید فرش، بسیار مهم است. خیلی از افرادی که دارای یک دکوراسیون شیک و مدرن هستند، دوست دارند که با انتخاب یک رنگ مناسب این رنگ بندی و زیبایی را تکمیل نمایند. ما به شما توصیه می کنیم این متن را که مربوط به انتخاب بهترین رنگ فرش برای پذیرایی را نوشته ایم بخوانید تا با فراغ بال بیشتری بتوانید به انتخاب فرش با رنگ مورد نظر خود بپردازید.

انتخاب رنگ فرش به این علت که فضای بیشتری از محیط را در بر می گیرد، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. شما باید در این بین به نکات زیادی دقت داشته باشید تا با استفاده از آن بتوانید بهترین رنگ را برای پذیرایی، هال و یا اتاق های پر رفت و آمد خود انتخاب نمایید.

نکاتی قبل از انتخاب بهترین رنگ فرش برای پذیرایی

قبل از اینکه به بحث اصلی انتخاب بهترین رنگ فرش برای پذیرایی بپردازیم، باید این نکته را گوشزد کنیم که استفاده از این نکات برای شما بسیار حیاتی خواهد بود، پس قبل از هر گونه اقدامی برای خرید فرش این نکات را بخوانید:

  •       به رنگ بندی دیوار ها دقت کنید: دیوار ها و ستون های منزل شما از مهم ترین اجزایی هستند که باید در انتخاب رنگ فرش به آنها توجه ویژه ای شود. حتما حتما این نکته را بدانید در صورتیکه اتاق پذیرایی به آشپزخانه متصل است، رنگ کابینت ها و فرش آشپزخانه و دکوراتیو این محیط هم باید در نظر گرفته شود. توصیه می کنیم با شناخت دمای رنگ ها، به انتخاب رنگ فرش بپردازید. دکوراسیون شما نه باید زیاد گرم باشد و نه زیاد سرد.
  •       رنگ مبلمان و دیگر اجزای دکوراسیون هم مهم است: در انتخاب رنگ فرش ماشینی برای دکوراسیون پذیرایی باید دقت داشته باشید که به رنگ دیگر اجزا دکوراسیون باید دقت شود. استفاده از رنگ های خیلی مشابه و یا رنگ هایی که خیلی به هم نمیخورند، از نقاط ضعف طراحی دکوراسیون شما خواهد بود.

پس با توجه به این دو نکته میخواهیم در ادامه به بررسی بهترین رنگ برای فرش پذیرایی بپردازیم.

انتخاب بهترین رنگ فرش برای پذیرایی

کلا رنگ زمینه فرش رنگ غالب فرش است. پس وقتی میخواهید فرشی را برای اتاق پذیرایی خود انتخاب نمایید، باید توجه داشته باشید که رنگ زمینه فرش مورد نظر دارای چه رنگی است.

اگر رنگ بندی مبلمان شما سیاه و یا سفید است، توصیه می کنیم که به انتخاب رنگ های خنثی بپردازید. استفاده از رنگ خنثی در فرش های مدرن برای دکوراسیون های سیاه و سفید به شدت جذاب است و همچنین از سردی و یا گرمی بیش از اندازه محیط شما هم خواهد کاست.

نوشته های مشابه

فرش لاکی یک فرش با رنگ دوست داشتنی و اصیل ایرانی است. اگر مبلمان شما دارای رنگ هایی مثل قهوه ای روشن، کرم و غیره که روشن تر هستند و در همین رنج قرار دارند، بهترین انتخاب شما فرش لاکی خواهد بود. این فرش در این دکوراسیون جذابیت منحصر به فردی را ایجاد می کند.

انتخاب فرش ماشینی با رنگ سفید برای دکوراسیون هایی که دارای رنگ گرم هستند، بسیار مناسب خواهد بود. برای مثال شما می توانید از فرش های ماشینی سفید برای دکوراسیون با مبلمان آبی استفاده نمایید که جلوه بی نظیری برای شما و مخاطبان ایجاد خواهد کرد.

در انتخاب رنگ فرش ماشینی برای اتاق خود دقت داشته باشید که استفاده از رنگ های مشابه توصیه نمی شود، اما اگر به این کار اعتقاد دارید، باید مبلمان شما حداقل از دو رنگ تشکیل شده باشد، در غیر اینصورت اگر بخواهید از رنگ های مشابه استفاده نمایید، بعد از مدتی دکوراسیون شما از چشم خواهد افتاد.

رنگ سرمه ای یکی از رنگ های محبوب در بین ایرانی ها است. اگر میخواهید از رنگ سرمه ای در دکوراسیون منزل خود استفاده نمایید، رنگ اجزا دکوراسیون باید نزدیک به رنگ هایی مثل کرم، عسلی و غیره باشد ( تیره تر از مواردی که برای لاکی گفتیم. )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا