طرح افشان

فرش طرح افشان

فرش طرح افشان – فرش ماشینی یکی از محصولاتی است که باید بگوییم که ایران قطب تولید آن در جهان شناخته می شود و کسی به گرد پای آنهم نمی رسد، در ادامه قصد داریم با یکی از انواع طرح های فرش ماشینی آشنا شویم که با الهام از دستبافته های سلطنتی بافته می شود. فرش افشان، موضوع مورد بحث ما است که امیدوارم شما بتوانید از آن اطلاعات کافی کسب نمایید.

خرید فرش افشان

همانطور که گفتیم یکی از انواع طرح های فرش ماشینی، فرش طرح افشان است. اما می خواهیم با این فرشها بیشتر آشنا شویم و ببینیم که چرا به آنها فرش ماشینی افشان گفته می شود؟

فرش افشان، دارای تاریخچه بسیار گسترده ای است که می توان از این تاریخچه فقط این را بیان کرد که برخی از قالیبافان برای خلاقیت در طراحی نقشه های فرش، سعی کردند که ترنج را از وسط فرش حذف کنند. طرح های ترنج دار، یک ترنج یا محراب در وسط است که در فرش های افشان دیده نمی شود.

ترنج که از وسط فرش افشان حذف شده است، باعث شده که جای آن را طرح های دیگری همچون گلها، بوته ها، بته جقه ها و غیره بگیرند. به این دلیل این فرش ها را افشان نامیده اند، چون در سراسر این فرشها طرح ها پراکندگی دارند. به خاطر این حالت پراکندگی و افشان گونه، به آن فرش افشان گفته می شود.

خرید فرش افشان یک بحث کاملا سلیقه ای است، اما اگر از فرش ماشینی افشان خوشتان می آید، باید بگوییم که در این بین تنها نیستید و هستند افرادی که برای محیط منزل خود این نوع فرش ها را انتخاب می کنند و سپس اقدام به خرید آن می کنند.

خرید اینترنتی فرش افشان

خرید اینترنتی فرش ماشینی افشان، قبل از آن نیازمند مطالعه کامل است. چرا که باید شما بتوانید بودجه خود را بسنجید و سپس بتوانید تعیین کنید که چه فرشی می خواهید بخرید؟

فرش ماشینی دارای تعداد شانه های مختلفی همچون 700 شانه، 1000 شانه، 1200 شانه و 1500 شانه است و هر چه تعداد شانه بیشتر شود، قیمت فرش افشان هم افزایش خواهد یافت، چون ظرافت و زیبایی آن بیشتر می گردد.

فرش افشان کرم

یکی از انواع فرش افشان که می خواهیم به آن اشاره کنیم، فرش های ماشینی افشان کرم است. فرش های افشان وقتی در خانه و محیط شما قرار بگیرند، آن را بزرگتر نشان می دهند. اگر میخواهید منزلتان از آنچه که هست بزرگتر نشان داده شود، به گفته روانشناسان و کارشناسان می توانید از فرش طرح افشان استفاده کنید.

فرش افشان طرح افشان کرم، یکی از طرح هایی است که در واقع به خاطر نوع رنگ بندی اش شناخته می شود. ما در حال حاضر برای فرش ماشینی، در نوع رنگ بندی داریم، یکی تعداد رنگهای مورد استفاده برای بافت یک فرش ماشینی و دیگری رنگ زمینه یا بوم فرش که اکنون بحث ما درباره فرش هایی است که دارای بوم و زمینه کرم هستند.

این فرشها دارای رنگبندی روشن هستند به همین دلیل است که دارای طرفداران زیادی در سطح ایران می باشد. البته برخی ها هستند که به خاطر همین رنگبندی روشن آن را نمی پسندند. همانطور که گفتیم خرید فرش سلیقه ای است و باید به نظر هر کسی احترام گذاشت. اگر همه سلیقه ها یکسان بود، اکنون کارخانه ها فقط یک طرح فرش را تولید می کردند تا به فروش برسانند.

فرش افشان کرم گلبهی، یکی از طرح های خوش رنگ است که دارای مخاطبان و طرفداران زیادی است و شما می توانید از آن برای زیبایی منزلتان استفاده نمایید.

فرش طرح افشان کرم

فرشهایی که برای شما معرفی می کنیم، فرش هایی است که در طول آن سراسر طرح ها به گونه ای به هم پیوسته شده اند. گویی فردی که می خواسته طرح و نقشه فرش افشان را پیاده سازی کند، قلم را از ابتدا که روی کاغذ گذاشته است، تا آخرین لحظه طراحی، قلم را از روی کاغذ بر نداشته است.

فرش طرح افشان، در رنگ های مختلف دیده می شود. فرش ماشینی دارای رنگ بندی های مختلفی همچون کرم، کرم گلبهی، فیروزه ای، لاکی، سرمه ای، فیلی، طلایی و غیره است.

فرش افشان با رنگبندی کرم به این دلیل که دارای رنگی روشن است، بنابراین طرح هایی که در آن مورد استفاده قرار می گیرند با رنگ های تیره تر طراحی می شوند مثل طرح هایی که با رنگ سرمه ای یا قهوه ای تیره رسم شده اند. در این فرشها عموما گلها، شاخه ها و بته جقه ها هنرنمایی می کنند.

غیر از فرش های کرم، فرش طرح افشان سرمه ای هم دارای طرفداران زیادی است که در ادامه به آن می پردازیم.

فرش طرح افشان سرمه ای

یکی دیگر از فرشهایی که دارای طرفداران زیادی است، فرش افشان با رنگ بندی سرمه ای است. این نوع رنگبندی وقتی با درستی با رنگ های دیگر ترکیب می شود می تواند یک طرح بسیار جذاب و فوق العاده را پدید بیاورد.

این نوع رنگبندی به این علت که دارای فروش بالایی است در اکثر نمایشگاه ها و فروشگاه های فروش فرش ماشینی مشاهده می شود و شما می توانید در صورتی که این نوع فرشها مورد پسندتان قرار گرفت آنها را تهیه کنید.

فرش ماشینی افشان

فرش افشان طوسی

یکی دیگر از رنگ بندی های مورد علاقه مردم، رنگبندی طوسی است که در فرش افشان مورد استفاده قرار می گیرد. این رنگبندی روشن است و شما می توانید از آن برای منزلتان استفاده کنید. خیلی ها ممکن است این رنگ را با رنگهای دیگر اشتباه بگیرند، که توصیه می شود به برچسب پشت فرش برای مشاهده زمینه رنگ دقت نمایید.

دیگر رنگبندی های زیبا و پر طرفدار، فرش افشان فیلی است. فیلی یکی از رنگ هایی است که به آبی روشن اطلاق شده است ولی به این علت که به پوست فیل شبیه است، به آن فیلی گفته می شود. فرش فیلی طرح افشان، از طرح هایی است که بسیاری می پسندند ولی برخی ها هم به آن علاقه ای نشان نمی دهند.

رنگبندی دیگری که می توان آن را مورد اشاره قرار داد، فرش طرح افشان فیروزه ای است. بله طرح های فیروزه ای از طرح های بسیار زیبایی هستند که خیلی ها به آن علاقه دارند. رنگ فیروزه ای ، یک رنگ اصیل ایرانی است، به همین دلیل وقتی از آن حرف زده می شود از اصالت ایران کهن گفته می شود.

فرش افشان سلطنتی کاشان

فرش طرح افشان سلطنتی

فرش افشان سلطنتی، یکی از نامهای فرش افشان است. به این علت به این طرح های نام سلطنتی اطلاق می شود، چون در بین پادشاهان بسیار محبوب بوده است. در دربار های شاه های قاجار و پهلوی که بازدید داشته باشید، متوجه خواهید شد که از این نوع فرشها بیشتر استفاده شده است تا طرح های ترنج دار.

این فرش ها همچنین در بین مردم دارای طرفداران بسیاری است و خواهان زیادی دارد. فرش افشان سلطنتی کاشان، یکی از تولیدات محبوب و پر تیراژ مجموعه تولیدی فرش های ماشینی در کاشان می باشد که به علت فروش زیاد این نوع فرش ها می باشد.

کارخانه های زیادی در کاشان به تولید فرش افشان و سلطنتی می پردازند که دوست داریم با آنها و طرح های آنها آشنا شوید. فرش بزرگمهر طرح افشان، از تولیدات کارخانه بزرگمهر کاشان است که شما می توانید از طرح های بی نظیر آن دیدن کنید ولذت ببرید. این فرش ها در انواع 700، 1000، 1200 و 1500 شانه تولید می گردد.

فرش نیاوران طرح افشان، هم یکی از تولیدات مجموعه کارخانجات نیاوران کاشان می باشد. طرح های متنوع با استفاده از الیاف اکریلیک و بهترین مواد اولیه، از ویژگی های محصولات این کارخانه است.

به غیر از کاشان شهرهایی چون مشهد و دلیجان هم فرش تولید می کنند. برای مثال فرش افشان نگین مشهد و همچنین فرش افشان پاتریس که هر کدام در مشهد و دلیجان تولیدات بسیار با کیفیت و گسترده ای دارند و دارای طرح های متنوعی در این زمینه هستند.

قیمت فرش افشان

قیمت فرش افشان سلطنتی

فرش افشان سلطنتی، یکی از انواع طرح هایی است که روی فرش ماشینی و دستباف پیاده سازی می شود. اما ما می خواهیم در مورد قیمت آن در حوزه فرش ماشینی بحث کنیم. قیمت فرش ماشینی افشان به عوامل متعددی بستگی دارد که یکی از آنها تعداد شانه و تراکم فرش است.

هر چه تعداد شانه فرش افشان، بیشتر باشد، قیمت آن هم بیشتر خواهد بود. چرا که با افزایش تعداد شانه، طرح های روی فرش ظریف تر می شود و به فرش های دستباف نزدیک تر خواهد بود.

مورد دومی که در قیمت فرش های افشان تاثیر گذار است، استفاده از الیاف با کیفیت است. هر چه الیاف با کیفیت تر و خالص تر باشند، قیمت فرشها بیشتر خواهد بود. برای مثال، فرش افشان اکریلیک هیت ست دارای بالاترین قیمت در بین فرش هایی است که با دیگر نخ ها تولید می شوند.

مورد سوم، تعداد رنگبندی مورد استفاده در فرش افشان است که بر قیمت آن تاثیر خواهد گذاشت. رنگ بندی های معروف موجود در بازار عبارتند از 8 ، 10، 12 و 14 رنگ که هر چه تعداد رنگ مورد استفاده در فرش ماشینی بیشتر باشد، بنابراین قیمت آن هم افزایش پیدا خواهد کرد.

یکی دیگر از عواملی که در قیمت تاثیر دارد، ابعاد فرش است که چون دارای مواد و الیاف بیشتری در صورت ابعاد بزرگتر خواهد بود، پس قیمت آن هم بیشتر است.

 

چرا فرش طرح افشان جزء پرفروش ترین طرح های فرش ماشینی است؟

فرش افشان از جمله طرح‌هایی است که قدمت بسیار زیادی دارد چون یکی از طرح های اصیل فرش دستباف است بسیار مورد استقبال مشتریان قرار می‌گیرد و فروش بالایی دارد البته فرش طرح افشان تنوع زیادی دارد مثلاً فرش طرح افشان سلطنتی( که بسیار مورد استقبال قرار گرفته است)، فرش افشان تبریز، فرش ماشینی افشان کاشان و.. که هر کدام زیبایی خاص خود را دارند و شما می‌توانید در سایت دیجی فرشdigifarsh.com مجموعه ای از انواع فرش افشان را مشاهده و انتخاب کنید.

 فرش افشان ۷۰۰ شانه بهتر است یا فرش افشان ۱۲۰۰ شانه؟

فرش افشان ۷۰۰ شانه و فرش افشان ۱۲۰۰ شانه هر کدام مزایای خاص خود را دارند به عنوان مثال فرش ۷۰۰ شانه افشان ضخیم‌تر است و خاب بیشتری دارد ولی در فرش ۱۲۰۰ شانه افشان به دلیل ریز بودن گره ها فرش ماشینی، طرح و نقشه آن ریز تر و زیباتر و جذاب تر به نظر می رسد و دوام بیشتری دارد.

فرش کاشان طرح افشان ، سرمه ای بهتر است یا کرم؟

در هر دو رنگ بندی مزیتی که وجود دارد این است که با اکثر دکوراسیون ها و مبل و پرده ها ست می شود ولی با توجه به سلیقه مشتری ، به رنگ تیره یا روشن این انتخاب انجام می شود ولی یکی از مزیت های فرش کاشان طرح افشان این است که این طرح ماندگاری زیادی دارد و به اصطلاح دمده نمی‌شود چون بسیار شبیه فرش دستباف می باشد.

بهترین جنس نخی که در فرش افشان کاشان مورد استفاده قرار می گیرد چیست؟

فرش کاشان طرح افشان را می‌توان با هر نوع نخ و یا کیفیتی تولید کرد ولی یکی از بهترین نخ موجود در بازار ایران که برای بافت فرش طرح افشان استفاده می شود نخ آکرولیک بدون پرز و ضد حساسیت می باشد.البته نخ بامبو هم بسیار عالیست ، ولی بسیار گرانتر میباشد.