فیلتر براساس قیمت
براساس برند سازنده
برند
شانه فرش
ابعاد فرش
رنگ زمینه
طرح فرش
جنس نخ فرش
شکل فرش
تراکم عرضی فرش
شهر تولید کننده
تعداد رنگ

نمایش ۱ - ۱۲ کالا از ۳۹۳

نخ اکریلیک نوعی الیاف مصنوعی می‌باشد که از یک ترکیب استخراج شده از مواد نفتی بنام پلی‌اکریلونیتریل ساخته می‌شود. این الیاف از لحاظ سبکی و نرمی شبیه به پشم طبیعی بوده و امروزه در صنعت تولید فرش ماشینی از آن استفاده می‌شود.
نخ اکریلیک به دلیل ویژگی‌های منحصر به ‌فردی که نسبت به سایر نخ‌های مورد استفاده در صنعت تولید فرش (مثل بی‌سی‌اف) دارد، به عنوان الیاف درجه یک و با کیفیت، بیشترین استفاده را در بافت فرش ماشینی دارد. از جمله‌ی این ویژگی‌ها، رنگ‌پذیری خوب، ضد حساسیت، مقاومت بالا در برابر حشرات و مواد شیمیایی و روغنی، مقاومت در برابر نور آفتاب، حفظ رنگ فرش در مقابل شستشو و قیمت مناسب آن نسبت به الیاف طبیعی می‌باشد.
در فرش‌های ماشینی بافته شده با نخ اکریلیک، نخ پود فرش‌ از جنس کنف، نخ بوم و ریشه آن از جنس پنبه خالص و نخ خاب فرش از جنس اکریلیک می‌باشد. این نوع فرش‌ها عمر و دوام بیشتری داشته، پاخوری آنها خوب بوده، در مقابل گرمای مستقیم (مثل اتو و قابلمه داغ) مقاومت بالایی داشته، دچار ساییدگی و خوردگی نمی‌شوند، بوی پلاستیک و نفت نمی‌دهند و رنگ شفاف و روشن‌تری نسبت به الیاف مصنوعی دیگر دارند.
تنها مشکلی که فرش های بافته شده با نخ اکریلیک دارند، پرز دادن نخ خاب آنها می‌باشد که این مشکل نیز با استفاده از فناوری هیت سیت رفع شده است. در طی فرایند تولید فرش‌های ماشینی صددرصد اکریلیک، پس از اتمام بافت فرش، با استفاده از یکسری دستگاه‌های ریسندگی، بافت درونی الیاف فرش ریسیده شده و سپس تحت بخار و حرارت قرار داده می‌شوند. این عمل از پرز دادن فرش جلوگیری می‌کند. به این فرایند هیت‌سیت شدن فرش می‌گویند. فرش های صددرصد اکریلیک هیت‌سیت تحت عنوان فرش‌های ضد پرز (ضد حساسیت) نیز نامیده می‌شوند.
فرش‌های ماشینی عرضه شده در دیجی فرش، بافته شده از نخ صددرصد آکریلیک هیت‌سیت می‌باشند و تمامی آنها از بهترین و مطمئن‌ترین برندهای تولید فرش در ایران هستند.

مقایسه ( 0 مورد )