فرش 1200 شانه

4 کالا

در حال نمایش 4 نتیجه

فرش طرح هریس

فرش طرح هریس یکی از انواع فرش ماشینی است که با الهام از نقشه های دستباف شهر هریس به صورت صنعتی بافته می شود. افرادی که دوست دارند در خانه خود فرش های سنتی دستباف گونه داشته باشند که دارای نقش و نگارهای اسلیمی است می توانند از فرش مدل هریس استفاده کنند.

فرش طرح هریس از طرح هایی است که در سبک ترنج بافته شده است و در ادامه میخواهیم بیشتر با شماتیک این فرش آشنا شویم.

آشنایی با مشخصات ظاهری فرش نقشه هریس

فرش ماشینی نقشه هریس همانطور که گفتیم در سبک ترنج است پس باید دارای یک ترنج در مرکز این نقشه وجود داشته باشد که همانطور که می بینید از یک ترنج چند ضلعی در این فرش استفاده شده است. در واقع این ترنج به شکل شبیه لوزی اما دارای ضلع های اضافه تر طراحی شده است.

در فرش نقشه هریس که از نقشه های سبک ترنج است، یک طرح دیگر هم وجود دارد که به آن لچک گفته می شود. در طرح های ترنج دار در چهار گوشه متن اصلی فرش، طرح های مثلثی به صورت قرینه دیده می شود. به این طرح ها لچک گفته می شود و تقریبا در هر طرح ترنج یک پای ثابت نقشه فرش خواهد بود. در فرش مدل هریس، لچک ها با رنگ گلبهی و پایه سبز طراحی شده اند.

غالب رنگ استفاده شده در نقشه طرح هریس رنگ لاکی است، سپس رنگ سفید یا شیری و بعد از آن رنگ سرمه ای که در حاشیه این طرح استفاده شده است. در متن اصلی فرش مدل هریس از طرح های اسلیمی استفاده شده است که عموما درختان، گل ها و گیاهان خمیده هستند.

آشنایی با مشخصات فنی فرش نقشه هریس

فرش ماشینی مدل هریس به صورت 1200 شانه و با دستگاه بافنده HCIx2 در هشت رنگ بافته شده است. این دستگاه تحت لیسانس بلژیک می باشد و دارای تکنولوژی روز اروپا برای بافت فرش ماشینی است.

×