فرش 1200 شانه

16 کالا

در حال نمایش 16 نتیجه

فرش طرح خشتی

فرش طرح خشتی یکی از انواع فرش ماشینی تولید شده در کاشان است که در طراحی نقشه آن خلاقیت بسیاری به کار گرفته شده است. فرش های نقشه خشتی دستباف الگویی برای طراحی فرش ماشینی بوده اند تا تولید کنندگان فرش ماشینی بتوانند فرش های دستباف گونه از این دست را روانه خط تولید صنعت فرش ماشینی کنند.

مشخصات ظاهری فرش نقشه خشتی

نقشه خشتی در واقع یک سبک در طراحی نقشه فرش است. در فرش نقشه خشتی مربع هایی دیده می شود که در هر مربع یک طرح خاص و متفاوت از بقیه پیاده سازی شده است. در واقع هر کدام از این مربع ها یک خشت هستند و در نتیجه فرش هایی که در این سبک طراحی و تولید می شوند به فرش های خشتی معروف هستند.

این طرح ماشینی بدون ترنج است و از یک حاشیه و متن اصلی فرش تشکیل شده است. در متن اصلی فرش ما با یک سری از مربع ها و خشت ها با طراحی های مختلف روبرو هستیم و در حاشیه ی آن همانند بقیه طرح ها از نقش و نگار های اسلیمی و یا طرح های ساده گل و گیاه استفاده می شود.

این فرش ها یک نوع نیستند و شما با انواعی از نقشه ها روبرو خواهید بود که با نام خشتی شناخته می شوند. طرح و نقشه گلستان یکی از طرح های معروف فرش ماشینی است که در هر خشت آن تصویر نقاشی شده گل و گلدان را می بینید.

تکنولوژی بافت نقشه خشتی

این نوع طرح یک گروه از نقشه ها هستند که می توانند در تعداد شانه و تراکم مختلف بافته شوند. فرش نقشه خشتی 1500 شانه، متراکم ترین فرش ماشینی از این دست نقشه ها است که با آخرین تکنولوژی روز اروپا در بافندگی بافته شده است و تراکم بافت آن 4500 می باشد.

×