فرش‌های با تراکم ریشه بالاتر بهتر است یا پایین‌تر

فرش‌های با تراکم ریشه بالاتر بهتر است یا پایین‌تر

منظور از تراکم ریشه فرش چیست؟

در تبلیغات فرش خیلی در مورد تراکم فرش صحبت می‌شود، اصلاً تراکم ریشه فرش چیست و چه تأثیری در کیفیت فرش دارد؟ در تعریف تراکم فرش باید بگوییم که دو نوع تراکم طولی و عرضی فرش وجود دارد که در موقع انتخاب فرش باید به آن‌ها توجه کنیم. تراکم طولی به مقدار گره‌های فرش که در یک مترمربع از طول فرش وجود دارد گفته می‌شود. تراکم عرضی هم به تعداد گره‌ها و ریشه‌های فرش که در یک متر از عرض فرش وجود دارد می‌گویند.

فرش‌های با تراکم ریشه بالاتر بهتر است یا پایین‌تر

وقتی سوال می شود فرش‌های با تراکم ریشه بالاتر بهتر است یا پایین‌تر. پاسخ این است: بافت فرش‌هایی ماشینی با تراکم‌های مختلفی انجام می‌شود، فرش 1200 شانه یا فرش‌های 1500 شانه بالاترین تراکم ریشه فرش یعنی تراکم 4500 را دارا هستند. یعنی به این صورت است که تعداد گره‌های طولی آن 4500 گره و تعداد گره‌های عرضی آن 1500 گره است. چنین تراکمی باعث شده که این فرش‌ها دارای بافتی ریزنقش بوده و از زیبایی بالایی در طرح و نوع برخوردار باشند. خرید فرش مانند خرید ماشین بسیار مهم است و می‌توان آن را یک سرمایه‌گذاری بزرگ برای منزل دانست. در خرید فرش، توجه به بافت فرش و زیبایی ظاهری آن و همچنین میزان تراکم ریشه فرش اهمیت زیادی دارد.

توجه به تراکم فرش یکی از بهترین گزینه‌ها برای اندازه‌گیری میزان کیفیت فرشی است که می‌خواهید خریداری کنید. هرچه میزان تراکم بیشتر باشد در نتیجه از میزان سایش و پارگی روزانه فرش در طول دوران استفاده از آن کاسته می‌شود.

اهمیت و مزایای تراکم ریشه فرش در هنگام خرید فرش چیست؟

یکی از نکات مهم که در زمینه خرید فرش ماشینی یا دستباف باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید، تراکم ریشه فرش است. فرش‌هایی که دارای تراکم ریشه بالاتری هستند، از کیفیت بسیار بهتری نیز برخوردار بوده و دوام و ماندگاری آن‌ها بیشتر است. انتخاب فرش مناسب برای منزل نیاز به تصمیم‌گیری در مورد رنگ، سبک، بافت و خیلی موارد مهم دیگر دارد. فرش اتاق‌خواب یا فرش آشپزخانه و پذیرایی که خریداری می‌کنید باید از کیفیت بسیار خوبی برخوردار باشند.

با بررسی انواع فرش‌ها و محدودکردن انتخاب‌ها، در نهایت باید تصمیم بگیرید که چه فرشی مناسب منزل شما است. باتوجه‌به تراکم ریشه فرش می‌توانید فرش‌های مختلف را با هم مقایسه کرده و فرشی که تراکم بالاتری دارد را خریداری نمایید. همچنین از نظر ظاهری، این نوع از فرش‌ها دارای ظاهری زیباتر هستند و بهتر می‌توانید آن‌ها را در دکوراسیون داخلی منزل استفاده کنید.

در نگاه اول، طرح‌ها و نقش‌هایی که بر روی این فرش‌ها اجرا شده‌اند بسیار چشمگیر و دلنواز هستند؛ بنابراین تراکم فرشی که برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود آن را خریداری می‌کنید می‌تواند اهمیت بسیاری زیادی داشته باشد. مزیت دیگری که فرش‌های با تراکم بالاتر دارند، کمتر بودن میزان آسیب‌پذیری آن‌ها در برابر حرارت و نور است.

  • کلام آخر

البته تراکم ریشه فرش نباید تنها گزینه برای تعیین فرش موردنظر شما باشد بلکه زیبایی، طرح و بافت نیز مهم است. همچنین بودجه‌ای که می‌خواهید برای خرید فرش در نظر بگیرید نیز موضوع مهمی است که باید به آن توجه نمایید. دیجی فرش، بهترین فروشگاه آنلاین فرش است و شما می‌توانید انواع فرش با تراکم بالا را از این فروشگاه خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تخفیفات ویژه
0 سبد خرید
صفحه اصلی
×