تراکم و بافت کدام از فرش‌های ماشینی شبیه به فرش‌های دستباف است؟

تراکم و بافت کدام از فرش‌های ماشینی شبیه به فرش‌های دستباف است؟

تراکم و بافت کدام از فرش‌های ماشینی شبیه به فرش‌های دستباف است؟

تراکم فرش‌های ماشینی شبیه به فرش‌های دستباف

فرش‌های دستباف از قیمت و ارزش بسیار بالایی برخوردار هستند و هر کس نمی‌تواند آن‌ها را خریداری کند. از طرفی دوام و طرح‌های این فرش‌ها وسوسه‌انگیز است، پس چاره چیست؟ چاره این مشکل، خرید فرش ماشینی طرح دستباف است که بسیار مشابه فرش‌های دستباف اصیل هستند. به‌طورکلی نیز خریداران فرش‌های ماشینی بسیار افزایش داشته است. این افزایش خرید، به دلیل قیمت مقرون‌به‌صرفه و طرح‌های جدید و خلاقانه می‌باشد.

هرچند، یک سؤال مهم اینجا مطرح می‌شود. آیا فرش‌های ماشینی از لحاظ تراکم و ویژگی‌های بافت نیز، متشابه فرش‌های دستباف هستند؟ جواب این سؤال مثبت است. اگر به سراغ فرش ماشینی طرح دستباف کاشان بروید، این شباهت را مشاهده خواهید کرد.

 

4 ویژگی مهم فرش‌های ماشینی شبیه به فرش‌های دستباف

این ویژگی‌ها، ویژگی‌هایی هستند که باعث شباهت این مدل به مدل‌های دستباف شده است.

1.       تراکم بافت

تراکم بافت موجود در این فرش‌های ماشینی، تقریباً مشابه فرش‌های دستباف است. شما می‌توانید این فرش‌ها را با تراکم طولی و شانه مشابه فرش دستباف تهیه کنید. برای مثال، فرش‌های 1200 شانه با تراکم طولی 3600 از بهترین نمونه‌ها هستند.

2.      نقشه فرش

نقشه و طرح‌های مرکزی و حاشیه‌ای در فرش ماشینی طرح دستباف اگر مشابه طرح‌های سنتی نباشد، به‌طورقطع الهام گرفته از طرح‌های سنتی دستباف اصیل است. تراکم نقش و نگارها و تفکیک حاشیه و مرکز از ویژگی اصلی آن‌ها است.

3.     گره‌های فرش

هرچند به‌طورکلی، پروسه بافت این دو فرش متفاوت است اما نحوه گره‌زدن در فرش‌های طرح دستباف باعث افزایش دوام و شباهت آن‌ها به مدل‌های سنتی می‌شود.

4.     دوام فرش

با مقایسه پشت و روی فرش‌های ماشینی و دستباف متوجه تفاوت در آن‌ها می‌شوید. فرش ماشینی طرح دستباف کاشان در پشت‌ورو (مانند فرش‌های دستباف سنتی) دارای نقشه‌ای مشابه است که حکایت از بافتی یکدست و محکم دارد. این بافت مشابه فرش دستباف، عامل دوام بیشتر فرش ماشینی خواهد بود.

 

آیا خرید فرش ماشینی طرح دستباف عاقلانه است؟

همواره فرش‌های دستباف از طرف‌داران بسیاری برخوردار هستند اما به دلیل قیمت بالا، افراد توان خرید آن را ندارند. اگر طرف‌دار طرح‌های سنتی و نقشه‌های زیبا و ظریف هستید، حتماً این فرش‌ها را در نظر داشته باشید. این فرش‌ها باتوجه‌به اینکه قیمت بسیار کمتری دارند، از لحاظ اقتصادی در بلندمدت و کوتاه‌مدت مناسب‌تر هستند.

همچنین با خرید فرش ماشینی طرح دستباف کاشان، فرش شما از سایر فرش‌های ماشینی دوام بیشتری خواهد داشت. دوام آن تقریباً برابر با یک فرش دستباف است. از هر لحاظ مزیت‌های خرید این فرش برای خریداران بسیار است.

سخن پایانی

برای مشاهده و خرید مدل‌های مختلف این فرش شما می‌توانید به سراغ دیجی فرش بروید. دیجی فرش انواع مختلف فرش طرح ماشینی دستباف را با قیمت‌هایی عالی و تخفیف‌های مناسبتی برای شما فراهم کرده است. خرید فرش‌های طرح دستباف از دیجی فرش، بهترین انتخاب برای خانه شما است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تخفیفات ویژه
0 سبد خرید
صفحه اصلی
×