در کدام از قسمت منزل از فرش مدرن استفاده کنیم

در کدام از قسمت منزل از فرش مدرن استفاده کنیم
  • در کدام از قسمت منزل، از فرش مدرن استفاده کنیم

کمی به فرش پهن شده در منزل خود توجه کنید … قدرت جادویی آن شما را مسخ می‌کند. جدا از گرما و آرامش لازم، فضایی مدرنیته و مینیمال برای خانه فراهم می‌آورند و لطافتی بی‌تکرار را رقم می‌زنند. تنها استفاده از فرش مدرن و فانتزی در دکوراسیون است که می‌تواند یک اتاق، طرح و مکان را به یکدیگر پیوند می‌دهد.

اگر فضایی آشفته و درهم شما را احاطه کرده، از فرش برای تقسیم فضاها استفاده کنید. فرش‌ها حتی در بزرگ‌تر نشان‌دادن اتاق کوچک نیز نقشی غیرقابل‌انکار داشته باشند البته اگر به‌اندازه و محل قرارگیری آنها توجهی ویژه داشته باشید.

اگر فکر می‌کنید در چگونگی استفاده از فرش برای قسمت‌های مختلف خانه با مشکل مواجه شده‌اید و سردرگمی شما را دربرگرفته، توصیه داریم در ادامه این مقاله همراه ما باشید. توصیه داریم برخی از نکات مهم استفاده از فرش مدرن و… را شرح دهیم.

  • استفاده از فرش در دکوراسیون منزل

برای اینکه بدانید کدام فرش آشپزخانه مناسب است و یا اینکه آیا فرش 1200 شانه می‌تواند نیاز شما را برآورده سازد یا خیر، ادامه این مقاله را از دست ندهید.

  • چگونگی انداختن فرش در منزل

برای اینکه تنوع چشم نوازی را در یک فضا به وجود آورید، بهره‌گیری از فرش، آن هم در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف یکی از بهترین گزینه‌هاست. اگر از دو فرش در یک اتاق بهره گرفته‌اید، باید دقت کنید که به یک اندازه باشند و از طرفی از نظر بصری اتاق را به دو بخش تقسیم نمایند.

فرش‌ها با اندازه‌های مختلف، برای ایجاد حس تنوع بسیار مناسب هستند.

توصیه می‌شود همواره از بیش از یک فرش استفاده کنید و به سراغ فرش‌هایی

بروید که از نظر سبکی، یکدیگر را تکمیل کرده و به‌نوعی مکمل یکدیگر هستند. در غیر این صورت با یک اثر ناخوشایند مواجه خواهید شد.

اگر با نحوه انداختن فرش در محیط منزل مشکل دارید، سعی کنید یک نقطه کانونی به وجود آورید. به این معنی که یک فرش را نقطه کانونی اتاق در نظر بگیرید و بر اساس آن دکوراسیون منزل را انتخاب کنید.

  • چیدمان فرش و مبل

اگر توانستید فرش مورد علاقه‌تان پیدا کنید، آن را اساس طرح و رنگ اتاقتان بگذارید. البته نیازی نیست هیچ‌گونه نگرانی از بابت خرید فرش به خود راه دهید. درواقع حتی اگر اول مبلمان را خریداری کردید بازهم این فرصت برای شما مهیاست تا با بهره‌گیری از ترکیب رنگ مبلمان، به یک رنگ بسیار زیبا از فرش برسید.

تمام تلاش خود را بر این بگذارید که آرامش بصری را به اتاق القا کنید. اگر مبلمان و کاغذ دیواری، از الگوهای تزئینی پیروی می‌کنند؛ انتخاب یک فرش ظریف‌تر، گزینه ایده‌آلی به‌حساب می‌آید.

زمانی که دیوار و مبلمان، به طور کامل تحت‌فشار قرار می‌گیرند، می‌توان با بهره‌گیری از یک الگوی ساده و البته رنگ‌های کاملاً خنثی فرشی را امتحان کنید. هرگز تصور نکنید؛ فرش باید فقط به شکل مستطیل باشد. بگذارید نحوه دسته‌بندی مبلمان شما، فرم فرش شما را تعیین کند. سعی کنید بفهمید؛ کدام شکل بهتر به نظر می‌رسد. مستطیل، گرد یا بیضی؟

فرش منزل شما به چه شکل است؟

  • فرش وینتیج مدرن
    فرش فانتزی طرح کهنه نما

    فرش در دکوراسیون مدرن

زمانی که از فرش برای ساخت یک دکوراسیون مدرن استفاده می‌شود، صحبت از سبک و اندازه آن به میان می‌آید. از طرفی اینکه کجا و چگونه آن را قرار دهید از جمله مسائلی است که بسیار حائز اهمیت می‌باشد. به‌عنوان‌مثال یکی از دغدغه‌های مردم انتخاب فرش 1200 شانه است. آیا واقعاً انتخاب چنین فرشی برای فرش آشپزخانه مناسب است؟

در این مسیر توصیه داریم که حتماً با کارشناسان و متخصصان تیم دیجی فرش مشورت نمایید. آنها طی سال‌ها فعالیت در این عرصه به‌خوبی می‌توانند نیازهای شما را برآورده سازند.

اما جالب است بدانید که قضیه انتخاب فرش تنها به فرش آشپزخانه و تعداد شانه فرش خلاصه نمی‌شود. اینکه فرش طرح‌دار، هندسی، خنثی، مدرن و… باشد هم یکی از مهم‌ترین دغدغه‌هاست که ارتباط مستقیمی باسلیقه افراد دارد. هرچند که فضای داخلی نیز باید موردتوجه قرار گیرد.

 

اگر در یک اتاق از فرش‌های مختلفی استفاده کرده‌اید؛ این امکان وجود دارد که از خود بپرسید؛ آیا تمامی آنها باید با یکدیگر تطابق داشته باشند یا ترکیب کردن آنها گزینه بهتری است!

در پاسخ به این پرسش باید بگوییم؛ هیچ جواب درست یا غلطی وجود ندارد و همه چیز به دکوراسیون شما بستگی دارد.

اگر در نظر دارید چند فرش یکسان در اتاق بیندازید؛ راهکارهای آسان‌تر، زیباتر و مدرن‌تری وجود دارد؛ اینکه به سراغ طرح‌های برجسته بروید. به‌این‌ترتیب، این الگو در سطح اتاق تکرار می‌شود و جریان یکنواخت فضای مورداستفاده را تحت‌فشار قرار نخواهد داد.

فرش فانتزی و مدرن
جدیدترین فرش های کودک

کلام آخر

در این مقاله تاحدامکان تلاش کردیم در خصوص چگونگی استفاده از فرش مدرن در قسمت‌های مختلف خانه توضیحاتی ارائه دهیم. هرچند که مسائل بسیار زیادی وجود دارد که باید مورد بررسی قرار گیرد.

فرش‌ها به دلیل حساسیت بالایی که در دکوراسیون منزل دارند و به‌واسطه حس بسیار دلنشینی که به محیط و اعضای خانواده انتقال می‌دهند، باید به‌درستی انتخاب شوند تا ارتباط متقابلی را شکل دهند. معجزه فرش زمانی اتفاق می‌افتد که شما به‌تمامی اجزای محیط توجه کنید و سپس بر اساس طرح و رنگ و محیط داخلی‌تان، انتخابی درست را رقم بزنید.

اگر در این مسیر به کمک احتیاج داشتید، توصیه داریم به بخش تماس با ما سایت دیجی فرش سری بزنید. کارشناسان ما راهنمایی‌های کاملی را در اختیار شما قرار خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تخفیفات ویژه
0 سبد خرید
صفحه اصلی
×