مواردی که باعث افزایش طول عمر فرش می‌شود

مواردی که باعث افزایش طول عمر فرش می‌شود

مواردی که باعث افزایش طول عمر فرش می‌شود

برای افزایش طول عمر فرش مدرن  و البته دیگر فرش های خود، استفاده از جاروبرقی مکرر ضروری است. خاک و گردوغبار روزمره می‌تواند در الیاف فرش، به‌خصوص در یک منطقه پر رفت‌وآمد بنشیند. اگرچه جاروبرقی‌های قدرتمند امروزی به‌راحتی این کثیفی و گردوغبار را از بین می‌برند، اما درعین‌حال می‌توانند به‌راحتی الیاف فرش را شل یا پاره کند؛ بنابراین، برای حفظ فرش خود، از برس‌های جاروبرقی که ملایم‌تر هستند استفاده کنید. این حساسیت در اطراف ریشه‌ها در لبه‌های بیرونی بیشتر است. همچنین یک جاروی فرش دستی و بسیار نرم را در کنار جاروبرقی داشته باشید تا در موارد جزئی از آن استفاده کنید. البته به‌خاطر داشته باشید که در چند ماه اول پس از تخت کردن فرش جدید، مقداری ریزش الیاف طبیعی است، پس نگران نباشید.

 

فرش خود را از ریزش مواد بر روی آن محفوظ نگاه دارید

بدین گونه می توانید طول عمر فرش را بالا ببرید. الیاف فرش ماشینی مانند یک فتیله عمل می‌کند و به‌سرعت مواد ریخته شده را در طول الیاف منتقل می‌کند. اگر مدتی از ریزش مواد بر روی آن بگذرد و لکه خشک شود، به یک لکه دائمی تبدیل می‌شود. درحالی‌که فرآیند تمیزکردن لکه‌ها ممکن است بسته به فرش و میزان و نوع لکه متفاوت باشد، یک روش کلی برای حذف لکه‌ها وجود دارد:

_ از یک‌پارچه خشک برای لکه‌زدایی هر دو طرف استفاده کنید.

_ ابتدا لکه را پاک کنید، البته هرگز آن را مالش ندهید.

_ بر روی آن آب اسپری کنید.

_ این روند را تا زمانی که لکه محو شود تکرار کنید.

_ همچنین خوب است که فرش‌های خود را هر یک تا دو سال یک‌بار به‌صورت عمیق شستشو دهید.

بدین گونه می توانید طول عمر فرش را بالا ببرید.

برای افزایش طول عمر فرش آنرا را بچرخانید

سالی یک‌بار فرش خود را 180 درجه بچرخانید. این کار به جلوگیری از محو شدن یا ساییدگی الیاف در یک ناحیه خاص کمک می‌کند. البته به افزایش طول عمر فرش نیز اضافه می‌کند.

 

از دیگر مواردی که باعث افزایش طول عمر فرش می‌شود پد فرش است

یک پد فرش، طول عمر فرش شما را افزایش می‌دهد و به‌عنوان حائل بین سطح سخت و فرش عمل می‌کند تا از له شدن الیاف جلوگیری کند. همچنین وجود یک روفرشی در مواقع معمول، سایش فرش را به حداقل می‌رساند. زیرا پاخوردگی مستقیم الیاف را کنترل می‌کند و البته از لک شدن فرش نیز جلوگیری می‌کند.

اگر از این نکات ساده و آسان برای مراقبت فرش ماشینی 1200 شانه خود پیروی کنید، فرش شما مانند روزی که آن را خریده‌اید تازه و زیبا به نظر می‌رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تخفیفات ویژه
0 سبد خرید
صفحه اصلی
×