بهترین فرش برای انتخاب طرح و نقشه فرش در موقع خرید

بهترین فرش برای انتخاب طرح و نقشه فرش در موقع خرید

پنج نکته اساسی برای انتخاب فرش با طرح و نقش مناسب

خرید فرش ماشینی از جمله خریدهایی نیست که مرتب انجام دهیم. فرشی که می‌خریم، حداقل ده سال مهمان‌خانه ما است. به همین دلیل برای انتخاب آن زمان بیشتری می‌گذاریم تا گزینه بهتر و مناسب‌تر را انتخاب کنیم. فرش ایرانی با طرح‌هایی مسحورکننده، می‌تواند خانه شما را مجلل‌تر نشان دهد. نقش‌هایی از فرش مدرن یا کلاسیک با تکنیک‌هایی مدرن همراه شده و ترکیبی زیبا و دلنشین می‌سازد.

ما در دی جی فرش، فرش ایرانی را در طرح‌ها، سبک‌ها، ابعاد و رنگ‌های متنوع ارائه می‌کنیم، تا باتوجه‌به سلیقه و نیازتان، فرش دلخواهتان را انتخاب کنید.

آیا طرح و نقشه فرش، در انتخاب ما تأثیرگذار است؟

برای انتخاب فرش می‌توان به گزینه‌های زیادی توجه کرد و با درنظرگرفتن آن‌ها انتخاب بهتر و مناسب‌تری داشت. از جمله:

  • شانه و تراکم فرش
  • نقش و طرح فرش
  • جنس الیاف فرش
  • ابعاد فرش
  • رنگ فرش
  • کاربرد فرش
  • نرمی و راحتی فرش
  • مقاومت فرش در مقابل آلودگی‌ها
  • قیمت فرش

فرش ایرانی در طرح‌های متعددی تولید و عرضه می‌شود. به‌خصوص فرش ماشینی طرح سنتی و مدرن با رنگ‌های متفاوت تولید شده و انتخاب‌های زیادی را برای ما ایجاد می‌کند. باتوجه‌به گزینه‌های زیر می‌توانید طرح و نقشه مناسب را انتخاب کنید.

طرح و نقشه فرش طرح سنتی و کلاسیک

فرش‌های ماشینی مدرن با طرح‌هایی مثل چهارباغ، اصفهان، شکارگاه و … برای محیط‌هایی با دکوراسیون کلاسیک، مناسب‌تر هستند. اتاق‌های پذیرایی با آینه‌کاری‌های سنتی، گچ‌بری و رنگ‌های سنتی مثل طلایی و زرشکی که در آن به‌کاررفته‌اند، همراه با چیدمانی از مبلمان چوبی با کنده‌کاری‌های زیاد، لوسترهای کریستالی یا برنزی و پرده‌های والان‌دار با فرش‌های کلاسیک زیباتر و جذاب‌تر دیده می‌شوند.

فرش‌های مونو کروم

این فرش‌های مونو کروم، فرش‌های تک‌رنگ و بدون نقش هستند که در عین سادگی، شیک هم هستند. فرش‌های تک‌رنگ برای انواع دکوراسیون اعم از کلاسیک و فانتزی مناسب هستند. در واقع این فرش‌های مونو کروم گزینه بسیار خوبی برای افرادی است که به دکوراسیون مینیمال علاقه دارند. این مدل فرش‌ها در ابتدا در طیف رنگی سفید، خاکستری و مشکی تولید می‌شدند. اما با ازدیاد طرف‌داران این مدل، تنوع رنگی آن بیشتر شد و می‌توانید در بیشتر طیف‌های رنگی، آن‌ها را خریداری کنید. البته فرش‌های مونو کروم در طرح‌های بسیار ساده با ترکیب رنگی هم طیف نیز ارائه می‌شود. فرش‌های مونو کروم نه‌تنها برای دکوراسیون مینیمال مناسب هستند، می‌توانید از آن‌ها برای دکوراسیون‌های شلوغ‌تر هم استفاده کنید و از افزایش بیش از حد طرح‌های شلوغ اجتناب کنید.

خرید طرح و نقشه فرش مدرن و فانتزی با نقش و طرح شلوغ

این طرح فرش برای اتاق‌های بزرگ مناسب هستند. مبلمان پایه‌دار با طرح ساده در کنار این فرش زیبا هستند. اگر پارچه مبلمان شما پر از نقش‌ونگار است و پرده‌ها پرحجم هستند، ممکن است طرح شلوغ فرش باعث شود که اتاق بیش از اندازه پر از طرح و رنگ شود و چشم را خسته کند. اگر فضای اتاق در حدی است که مجبورید مبلمان را روی فرش قرار دهید، بهتر است از مبل پایه‌دار استفاده کنید تا طرح فرش مشخص باشد. فرش مدرن مخصوص پذیرایی با طرح‌های خلوت و شلوغ برای چیدمان‌های مختلف تولید می‌شوند.

خرید طرح و نقشه فرش افشان کاشان یا ترنج دار

فرش‌هایی که در نقشه خود از نقش ترنج در میان فرش استفاده می‌کنند، فضای خانه را کوچک‌تر نشان می‌دهند. درصورتی‌که فضای اتاق کوچک است و می‌خواهید فرشی انتخاب کنید که اتاق را بزرگ‌تر جلوه دهد، از فرش‌های افشان استفاده کنید. فرش‌های افشان به دلیل نداشتن ترنج و پراکنده بودن طرح گل ها در آن، فضای اتاق را بزرگ‌تر نشان می‌دهد.

تناسب طرح با محل موردنظر

تنوع طرح‌های فرش مدرن ممکن است انتخاب را سخت کند. اما با درنظرگرفتن کاربرد فرش و محلی که می‌خواهید از آن استفاده کنید، انتخاب راحت‌تر می‌شود. اگر به دنبال خرید فرش آشپزخانه هستید، خریداری یک فرش با طرح کارتونی مناسب نیست. همین‌طور فرشی که رنگ روشن داشته باشد، نیز به‌این‌علت که به‌راحتی کثیف می‌شود، برای آشپزخانه یا راهرویی که احتمال لک شدن فرش زیاد است، انتخاب خوبی نیست. همین‌طور اگر کف‌پوش خانه تیره است، استفاده از فرش تیره باعث می‌شود که فرش به چشم نیاید.

اگر تصمیم به خرید فرش ماشینی مدرن گرفتید، کاربرد فرش و اندازه اتاق را در نظر بگیرید و سعی کنید فرشی را انتخاب کنید که در کنار وسایل خانه زیبا و جذاب به چشم آید و راحتی شما را همراه داشته باشد. کارشناسان گروه فرش دی جی فرش، در کنار شما هستند تا اگر سؤالی در مورد خرید فرش ماشینی داشتید به شما کمک کنند انتخاب بهتری داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تخفیفات ویژه
0 سبد خرید
صفحه اصلی
×