نکاتی که در مورد خرید فرش فانتزی نمی‌دانید

نکاتی که در مورد خرید فرش فانتزی نمی‌دانید

نکات مهم در هنگام خرید فرش فانتزی

خرید فرش فانتزی به دلیل این که دارای طرح‌ها و نقش‌های مدرنی است، توجه خیلی از افراد را به خود جلب کرده‌اند. این فرش‌ها به‌گونه‌ای هستند که می‌توانند هماهنگی کامل با انواع دکوراسیون‌های داخلی منزل شما را داشته باشند. طرح و جنس و نقشه این‌گونه از فرش‌ها قابلیت ست شدن با فضای پذیرایی و اتاق‌خواب را دارد. اگر دکوراسیون خانه شما فانتزی است می‌توانید با استفاده از این فرش‌ها زیبایی خاصی به فضای داخلی خانه خود بدهید. توجه به تراکم فرش نیز مهم است. اگر شما نیز نکاتی که در مورد خرید فرش فانتزی نمی‌دانید به ادامه مطالب توجه کنید.

نکاتی که در مورد خرید فرش فانتزی نمی‌دانید

برای مثال فرش 1200 شانه که طرف‌داران زیادی دارد دارای تراکم 3600 بوده و از کیفیت مناسبی برخوردار است. در ادامه شما را با برخی نکات مهم که در خرید فرش فانتزی نمی‌دانید که البته نکات مهمی هم هستند آشنا می‌کنیم. البته بیشتر این مواردی که بیان می‌کنیم به سبک و سلیقه خود شما بستگی دارد و باید ببینید که چه چیزی را می‌پسندید.

  • جنس فرش فانتزی و تأثیر آن در خرید

در خرید فرش فانتزی باید به جنس آن توجه داشته باشید. فرش فانتزی را از جنس‌های مختلفی تولید می‌کنند. رایج‌ترین نوع این فرش‌ها پرز بلند و پرز کوتاه هستند. هرچه پرز فرش کوتاه‌تر باشد میزان گردوغبار کمتری را جذب می‌کند. جنس این نوع از فرش‌ها می‌تواند تأثیر مستقیمی بر قیمت آن داشته باشد. اگر می‌خواهید این نوع از فرش‌ها را در پذیرایی و اتاق‌خواب کودک خود قرار دهید، بهتر است از نوع پرز کوتاه استفاده کنید.

فرش‌هایی که جنس آن‌ها از الیاف مصنوعی است ممکن است ایجاد حساسیت کنند، بنابراین در خرید فرش فانتزی به این نکته نیز توجه ویژه داشته باشید. برخی از فرش‌های فانتزی از جنس الیاف اکریلیک تولید می‌شوند؛ این فرش‌ها اگرچه قیمت بالاتری دارند، اما ضد حساسیت بوده و بسیار برای اتاق کودک مناسب هستند.

  • رنگ و طرح فرش فانتزی

مهم‌ترین نکته در خرید فرش فانتزی توجه به رنگ و طرح آن است، فرش‌هایی با رنگ شاد و براق بیشترین طرف‌دار را دارند. نکته دیگر این است که باید به شکل و اندازه فرش توجه کنید. همچنین باید ببینید که فرش فانتزی را برای کدام قسمت خانه می‌خواهید. اگر می‌خواهید فرش آشپزخانه یا فرش اتاق‌خواب و پذیرایی شما فرش فانتزی باشد باید به زیبایی آن توجه کنید. همچنین دقت کنید که فرشی که خریداری می‌کنید با مبلمان و سایر وسایل داخل خانه شما تناسب و هماهنگی داشته باشد.

فرش فانتزی

از فرش فانتزی می‌توان در اتاق‌خواب و اتاق کودک نیز استفاده کرد، این فرش‌ها بهتر است رنگ روشن و شاد داشته باشند. برای فضاهای بزرگ رنگ‌های گرم و تند مناسب‌تر است؛ زیرا محیط را پُرتر جلوه می‌دهد. دیجی فرش، بهترین فروشگاه آنلاین فرش دارای انواع فرش‌های فانتزی با رنگ‌ها و طرح‌های بی‌نظیر است که می‌توانید فرش‌های موردنظر خود را به‌صورت آنلاین سفارش دهید. همچنین در پلتفرم‌های جهانی مانند آمازون و اتسی نیز می‌توانید این نوع فرش‌ها را پیدا کرده و به سلیقه خود، آن‌ها را تهیه کنید.

  • اندازه فرش فانتزی

در خرید فرش فانتزی توجه به‌اندازه مهم است زیرا می‌تواند در زیبایی فضای داخلی منزل شما تأثیر زیادی داشته باشد. اندازه فرش اهمیت زیادی دارد برای مثال برای اتاق‌خواب باید فرش اندازه باشد؛ به‌گونه‌ای که بعد از بیدارشدن از خواب، پاهای شما بر روی فرش قرار بگیرد. همچنین در پذیرایی نباید از فرش با اندازه کوچک استفاده کرد بلکه باید به‌گونه‌ای باشد که پایه‌های مبل در اطراف فرش قرار بگیرند؛ زیرا جالب نیست که شما روی مبل بنشینید و پاهای شما بر روی سرامیک یا پارکت و کف‌پوش قرار داشته باشند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تخفیفات ویژه
0 سبد خرید
صفحه اصلی
×