نخ اکریلیک چه مزیتی نسبت به سایر نخ‌های فرش ماشینی دارد؟

نخ اکریلیک چه مزیتی نسبت به سایر نخ‌های فرش ماشینی دارد؟

نخ اکریلیک چه مزیتی نسبت به سایر نخ‌های فرش ماشینی دارد؟

امروزه در سطح بازار نخ‌های متفاوتی برای بافت فرش وجود دارد که از نمونه آن‌ها می‌توان به نخ اکریلیک اشاره نمود. این نخ مزایای بسیاری دارد که باعث می‌شود اکثریت مخاطبان آن را برای بافت فرش‌های خود برگزینند. باید بدانید که جدیدترین فرش افشان با استفاده از نخ‌های اکریلیک طراحی و تولید می‌شود و به همین منظور کیفیت فوق‌العاده‌ای را در بر دارد.

مزایای الیاف و نخ اکریلیک

  • عمر طولانی فرش

اولین مزیتی که نخ‌های اکریلیک دارند، عمر بسیار طولانی آن‌ها نسبت به دیگر نخ و الیاف‌های فرش ماشینی است. کارخانه‌های فرش‌بافی می‌توانند با استفاده از این نخ دوام فرش‌های خود را افزایش دهند و رضایت مشتریانشان را به دست آورند. اگر می‌خواهید یک فرش باکیفیت را برای منزل خود تهیه نمایید، به شما پیشنهاد می‌دهیم به خرید فرش ماشینی افشان نیز بپردازید.

  • جذب رنگ عالی این فرش های با نخ اکریلیک

باید بدانید که نخ اکریلیک، جذب رنگ بسیار مناسبی دارد و می‌تواند انواع رنگ‌ها به خود ببخشد. توجه داشته باشید که رنگ نخ اکریلیک پس از شستشو به‌هیچ‌وجه پخش نمی‌شود و به‌ظاهر فرش آسیب نمی‌زند.

  • فرشی مقاومت در برابر حرارت

نخ اکریلیک در برابر حرارت مقاومت بسیاری دارد، به همین ترتیب سریعاً مورد سوختگی قرار نمی‌گیرد. فرش کاشان طرح افشان نیز از نخ اکریلیک تولید شده است و می‌تواند مقاومت بسیاری را در برابر حرارت از خود نشان دهد.

  • فرشی ضد حساسیت

یکی از موضوعاتی که باید به آن توجه داشت، ضد حساسیت بودن نخ اکریلیک است. بسیاری از افراد به نخ و پرزهای موجود در فرش‌های ماشینی حساسیت دارند و در صورت تماس خطرات جدی برای آن‌ها به ارمغان می‌آید. استفاده از نخ اکریلیک در فرش‌های ماشینی می‌تواند از بروز چنین اتفاقاتی تا حد بسیار زیادی جلوگیری کند. فرش مشهد طرح افشان نیز هیچ‌گونه حساسیت‌زایی نخواهد داشت و افراد می‌توانند با خیال راحت به خرید آن بپردازند.

  • قیمت مقرون‌به‌صرفه فرش های با نخ اکریلیک

علاوه بر تمامی مزایایی که نخ اکریلیک در بر دارد، قیمت مناسب‌تری را نسبت به دیگر نخ‌های فرش ماشینی نیز خواهد داشت. افراد می‌توانند با پرداخت کم‌ترین هزینه فرش خود را در قالب نخ‌های اکریلیک خریداری نمایند و سالیان سال به استفاده از آن نیز بپردازند.

  • عدم وجود پرز در این فرش ها

توجه داشته باشید که استفاده از نخ اکریلیک در فرش‌های ماشینی و فرش گل‌افشان کاشان می‌تواند از بروز پرز در فرش تا حد بسیار زیادی جلوگیری نماید.

  • فرشی با رنگ‌بندی متنوع

بر روی نخ‌های اکریلیک می‌توان رنگ‌های بسیار متنوعی را ایجاد نمود و به زیباسازی آن‌ها کمک شایانی کرد. باید دقت نمایید که نخ اکریلیک به طور خام، سفید و سایر رنگ‌ها می‌توان تهیه نمود.

  • فرش ماشینی قابل شستشو

اگر می‌خواهید به خرید فرش ماشینی افشان بپردازید، باید بدانید که در این فرش از نخ اکریلیک استفاده می‌شود و به همین منظور شما می‌توانید به‌آسانی آن را مورد شستشو قرار دهید.

سخن پایانی

نخ اکریلیک یکی از نخ‌های محبوب در سراسر جهان برای قالی‌بافی می‌باشد و می‌تواند نیاز اکثر کارخانه جات را برطرف سازد. امیدواریم با مطالعه مطالب فوق توانسته باشید دیدتان را نسبت به این نخ و کاربردهای آن افزایش دهید و جواب این سوال که نخ اکریلیک چه مزیتی نسبت به سایر نخ‌های فرش ماشینی دارد را گرفته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تخفیفات ویژه
0 سبد خرید
صفحه اصلی
×