ضخامت و جنس نخ فرش ۷۰۰ شانه و ۱۲۰۰ شانه چه تفاوتی دارند؟

ضخامت و جنس نخ فرش 700 شانه و 1200 شانه چه تفاوتی دارند؟

مقایسه ضخامت و جنس نخ فرش ۷۰۰ شانه و ۱۲۰۰ شانه امکان‌پذیر است؟

زمانی که به تصمیم به خرید فرش ماشینی می‌گیرید، با این سؤال مواجه می‌شوید که چه نوع فرشی بخرم؟ فرش ۱۲۰۰ شانه بهتر است یا فرش ۷۰۰ شانه؟ برای پاسخ به این سؤالات ابتدا باید تفاوت ضخامت و جنس نخ فرش افشان کاشان ۷۰۰ شانه و فرش افشان ۱۲۰۰ شانه کاشان را بدانید تا انتخاب بهتری داشته باشید.

فروشگاه دیجی فرش یکی از معتبرترین وب‌سایت‌های خرید انواع فرش ماشینی می‌باشد که فرش طرح افشان درباری، فرش افشان زمینه طوسی، فرش آبی فیروزه‌ای طرح افشان و.. را با مناسب‌ترین قیمت و بهترین کیفیت عرضه می‌کند.

تفاوت از نظر شانه و تراکم فرش ۱۲۰۰ شانه و فرش کاشان طرح افشان ۷۰۰ شانه

زمانی که شانه فرش بیشتر باشد قطعاً فرش دارای نقش‌های ریزتری است به‌گونه‌ای که به فرش دستبافت شبیه‌تر می‌شود. هم چنین زمانی که تراکم فرش نیز زیاد باشد، فرش سفت‌تر به نظر می‌رسد. پس با این تفاسیر می‌توان نتیجه گرفت که رابطه مستقیمی میان شانه و تراکم فرش وجود دارد و زمانی که شانه فرش افزایش پیدا می‌کند، تراکم فرش نیز بیشتر می‌شود. تراکم فرش ۷۰۰ شانه، در بازه ۲۱۰۰ تا ۳۰۰۰ می‌باشد‌. اصطلاح دیگری که در هنگام خرید فرش افشان کاشان با آن روبرو می‌شوید، تراکم فرش است، تراکم فرش در مقابل شانه فرش قرار دارد و به تعداد گره‌ای که در هر مترمربع از طول فرش وجود دارد، تراکم یا تراکم طولی فرش می‌گویند.

تفاوت از نظر ظرافت نخ خاب جدیدترین مدل فرش طرح افشان

زمانی که تراکم و شانه فرش زیادتر باشد، طبق یک رابطه مستقیم، نخ خاب نیز سایز بیشتری دارد. با زیادشدن سایز نخ، ظرافت نخ بیشتر می‌شود. هنگامی که فرش ۱۲۰۰ شانه و فرش گل‌افشان کاشان ۷۰۰ شانه را از نظر نخ مقایسه می‌کنیم، متوجه می‌شویم که فرش ۱۲۰۰ شانه ظرافت بیشتری نسبت به فرش ۷۰۰ شانه دارد.

مقایسه ضخامت و جنس نخ فرش ۷۰۰ شانه و ۱۲۰۰ شانه، جدیدترین طرح افشان

شانه فرش با ضخامت آن عکس هم هستند و رابطه معکوس دارند، به این معنا که فرش افشان درباری کاشان ۱۲۰۰ شانه ضخامت کمتری نسبت به فرش ۷۰۰ شانه دارد. هنگامی که تراکم و شانه فرش زیادتر می‌شود، نخ خاب ظریف‌تر است. همان طور که می‌دانید، زیبایی و ظرافت فرش باتوجه‌به ظرافت نخ خاب تعیین می‌شود. برای این که این زیبایی باظرافت نخ خاب نمایان شود باید ارتفاع نخ خاب کم شود‌. برای این که ارتفاع نخ خاب را کم کنند در مرحله تکمیل و آهار که از مراحل پایانی تولید فرش است، با استفاده از دستگاه شیرینگ این کار را انجام می‌دهند. اما مطابق باسلیقه اکثر افراد برای این که فرش ۷۰۰ شانه زیر پای نرم‌تری دارد، آن را انتخاب می‌کنند.

تفاوت از لحاظ وزن فرش

در تولید فرش کاشان طرح افشان کرم، زمانی که الیاف و نخ خاب بیشتری استفاده می‌شود، فشردگی فرش و تراکم آن نیز افزایش می‌یابد. دراین‌رابطه مستقیم زمانی که هنگامی که فشردگی زیاد می‌شود، فرش نیز وزن بیشتری دارد. پس می‌توان گفت فرش ۷۰۰ شانه وزن کمتری نسبت به فرش ۱۲۰۰ شانه دارد.

تفاوت از لحاظ قیمت فرش ۷۰۰ شانه و ۱۲۰۰ شانه

هنگامی که مواد اولیه بیشتری استفاده می‌شود، وزن فرش نیز زیاد می‌شود. در نتیجه قیمت فرش نیز رابطه مستقیمی با وزن فرش دارد و با افزایش وزن فرش قیمت فرش افشان درباری کاشان نیز افزایش می‌یابد، پس قیمت فرش ۱۲۰۰ شانه از فرش ۷۰۰ شانه بیشتر است.

تفاوت از لحاظ دوام و لطافت فرش 

اگرچه که نخ‌هایی که برای فرش ۱۲۰۰ شانه و فرش ۷۰۰ شانه استفاده می‌شود، مشابه است، اما زمانی که شانه و تراکم فرش زیادتر است، نخ خاب نیز ضخامت بیشتری می‌یابد و ضخامت زیاد نیز باعث می‌شود فرش طرح افشان فیلی دوام بیشتری داشته باشد. پس می‌توان گفت که دوام فرش ۱۲۰۰ شانه از فرش ۷۰۰ شانه کم تر است. اما لطافت فرش ۷۰۰ شانه از فرش ۱۲۰۰ شانه کم تر است. زیرا زمانی که تراکم فرش کم می‌شود، نخ خاب ظرافت کمتری دارد.

تفاوت فرش ۱۲۰۰ شانه و ۷۰۰ شانه از نظر زیبایی

اگر فرش‌بافت ریزتری داشته باشد، زیبایی آن بیشتر می‌شود و طبق گفته‌های قبلی، زمانی که شانه فرش بیشتر باشد، بافت فرش نیز بیشتر است. پس می‌توان گفت که زیبایی فرش ۱۲۰۰ شانه از فرش ۷۰۰ شانه بیشتر است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تخفیفات ویژه
0 سبد خرید
صفحه اصلی
×