چرا اخیراً فرش‌های بدون حاشیه و ترنج فروش بیشتری دارد؟

چرا اخیراً فرش‌های بدون حاشیه و ترنج فروش بیشتری دارد؟

چرا اخیراً فرش‌های بدون حاشیه و ترنج فروش بیشتری دارد؟

فروش فرش‌های بدون حاشیه به‌تازگی در بین خریداران بسیار زیاد است؛ چرا که این فرش‌ها، نوعی از فرش‌های تشریفاتی هستند که به آن‌ها فرش یکپارچه مسجدی هم می گویند. امروزه هم به علت این که خانه‌ها و منازل مسکونی کوچک شده‌اند، افراد بیشتر جذب این فرش‌ها می‌شوند. یکی دیگر از دلایل افزایش فروش فرش‌های بدون حاشیه هم این است که فرش‌های بدون حاشیه متراژ خانه را بزرگ‌تر نشان می‌دهند. عدم وجود قاب درون فرش‌های بدون حاشیه باعث می‌شود که خطای دید کم‌تر شود و فرش، بزرگ‌تر به نظر برسد. در اکثر مواقع فرش‌های بدون حاشیه را با نخ‌های اکریلیک درجه یک و بدون حساسیت می‌بافند تا بتوانند کیفیت فرش‌ ماشینی را بالا ببرند.

حتی فرش‌های بدون حاشیه را اغلب با استفاده از دستگاه‌ها و تجهیزات بافندگی بسیار پیشرفته‌ای می‌بافند که باعث می‌شود فروش فرش‌های بدون حاشیه رونق بگیرد. همچنین فرش‌های بدون حاشیه و ترنج، بدون پرز و بدون ضد حساسیت هستند و تراکم طولی در این فرش‌ها بسیار بالا است. فرش‌های بدون حاشیه بسیار نرم و لطیف هستند و به علت کیفیت بالای خود می‌توانند در مقابل حرارت و گرمای غیرمستقیم دوام بیاورند.

قیمت فرش‌ بدون حاشیه و ترنج

قیمت فرش‌های ترنج و بدون حاشیه متفاوت است و به پارامترهایی مثل شانه فرش، تراکم فرش و جنس الیاف بستگی دارد. همچنین اندازه ابعاد فرش ترنج، برند فرش موردنظر و … بر روی قیمت این فرش‌ها تأثیرگذار است. در این‌گونه فرش‌ها نقشه فرش و یا طرح آن هیچ‌گونه تأثیری بر روی قیمت فروش فرش‌های بدون حاشیه ندارد بلکه خریداران تنها باید هزینه الیاف و مواد تشکیل‌دهنده فرش را پرداخت کنند‌. از عوامل دیگری که می‌تواند بر روی قیمت فرش ترنج اثر بگذارد می‌توان به متفاوت بودن تراکم عرضی و طولی در فرش‌ها و گل برجسته بودن یا نبودن فرش‌های بدون حاشیه اشاره کرد‌. همچنین دستبافت بودن و یا ماشینی بودن فرش‌های بدون حاشیه نیز مهم است و توانسته است بر روی فروش فرش‌های بدون حاشیه اثر بگذارد.

نکات مهم در هنگام خرید فرش‌های بدون حاشیه

• محو طرح زیبای فرش بدون حاشیه نشوید و اول‌ازهمه به تراکم بالای فرش، تعداد گره و محکم بودن آن توجه کنید. هرچقدر که تراکم فرش بیشتر شود ماندگارتر است. به تعداد شانه فرش دقت کنید هرچقدر که تعداد گره و شانه بیشتر باشد، تراکم فرش بیشتر است در نتیجه فرش ظریف‌تر خواهد بود.
• در هنگام خریدوفروش فرش‌های بدون حاشیه الیاف به‌کاررفته در فرش از نوع اکریلیک باشد؛ چرا که گرم و مقاوم است و در صورت شسته شدن تغییر رنگ نمی‌دهد.
• به دکوراسیون منزل دقت کنید و متناسب با ابعاد اتاق‌ها، فرش را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تخفیفات ویژه
0 سبد خرید
صفحه اصلی
×