دانستنی های فرش و نگه داری فرش در خانه

ست کردن فرش با دکوراسیون

در این مقاله میخواهیم به موضوع ست کردن فرش با دکوراسیون بپردازیم. از آنجا که دیزاین یک دکوراسیون از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، ما تصمیم گرفتیم که در این زمینه به خانم های خانه دار کمک کنیم تا بتوانند براساس نکات آموزشی که ما خدمتشان ارائه می کنیم، یک دیزاین فوق العاده و شیک داشته باشند.

دکوراسیون یک منزل از اجزاء گوناگونی تشکیل شده است و به نحوی همه این اجزاء در زیبایی و جذابیت دکوراسیون سهیم خواهند بود. فرش یکی از مهمترین اجزاء هر دکوراسیون است که باید به بهترین نحو از آن در دکوراسیون بهره برد. ما در این مطلب میخواهیم ست کردن فرش با دکوراسیون از نظر رنگ، طرح، سبک و نوع فرش را برای شما آموزش دهیم. با توجه به اینکه این مطالب به صورت مستند خدمتتان ارائه می شود، پس از شما تقاضا داریم که متن را به صورت کامل بخوانید تا بتوانید از مطالب آن استفاده ببرید.

آموزش ست کردن فرش با دکوراسیون بر اساس رنگ

قبل از اینکه به سراغ ست کردن فرش ماشینی و دستباف بر اساس رنگ برویم، بهتر است کمی با رنگها آشنا شویم.

به طور کلی رنگ ها از نظر دمایی به سه دسته سرد، گرم و خنثی تقسیم بندی می شوند. یک فضا باید از نظر رنگی متعادل باشد و ما با مطالعه دمای رنگ ها می توانیم دکوراسیون خود را متعادل کنیم.

حالا به بررسی رنگ ها از نظر تاثیر بر انسان ها می پردازیم:

  • رنگ های گرم: رنگ های گرم شامل زرد، قرمز، سبز و بنفش که محرک سیستم عصبی هستند و احساسات را تشدید می کنند.
  • رنگ های سرد: رنگ های سرد شامل آبی، سبز و بنفش می باشد که کلا آرامش بخش هستند.
  • رنگ های خنثی: رنگ های خنثی شامل طیف های رنگی سفید، سیاه، خاکستری، طوسی و غیره می باشد.

منبع: ویکی پدیا

نوشته های مشابه

با توجه به خصوصیات دمایی هر رنگ، باید محیط را متعادل بچینیم. در واقع اگر از رنگ های گرم بیش از اندازه استفاده کنیم، ممکن است بیش از اندازه احساسات بروز کند و آرامش محیط از بین برود. همچنین استفاده زیاد از حد از رنگ های سرد سبب ایجاد افسردگی خواهد شد.

حالا ما در ادامه میخواهیم ست های پیشنهادی فرش و مبل با انواع رنگ را برای شما بیان کنیم.

ست کردن فرش سرمه ای با دکوراسیون

برای ست کردن فرش با دکوراسیون فقط کافی است هماهنگی رنگ ها را با هم تشخیص دهید. اینکه چه فرشی با چه رنگ مبلی ست می شود، ساده است اما به هر حال ما در این بند از مطلب به شما کمک خواهیم کرد.

  • ست فرش سرمه ای با مبل کرم

رنگبندی فرش سرمه ای با مبلمان یا پرده های کرم یک هارمونی بسیار زیبا در دکوراسیون شما ایجاد خواهد کرد. ما به شما توصیه می کنیم که این رنگ روشن را در کنار رنگ تیره سرمه ای استفاده کنید و از اختلاف رنگی یک دکوراسیون جذاب بسازید. یکی از اصول ست کردن چه در دکوراسیون و چه در موارد دیگر، ست تیره و روشن است.

  • ست فرش سرمه ای با مبل سفید

رنگ سفید یکی از رنگ های خنثی و متعادل در دنیای رنگ ها است. رنگ های خنثی با هر گونه رنگبندی توانایی ست شدن و هماهنگی دارند و به همین دلیل هم اکنون ما به شما پیشنهاد می دهیم که از مبل و یا پرده سفید در کنار فرش های سرمه ای استفاده کنید. البته رنگ مشکی به این دلیل که تیره است توصیه نمی شود ولی رنگ سفید در تضاد با رنگ سرمه ای است و روشن به نظر می رسد به همین دلیل است که آن را به شما پیشنهاد می کنیم.

  • ست فرش سرمه ای با رنگ قرمز

ترکیب رنگ های سرد و گرم در کنار هم به نظر جالب خواهد بود. رنگ سرمه ای نماینده رنگهای سرد و رنگ قرمز نماینده رنگهای گرم است. شما می توانید علاوه بر رعایت تعادل دمای رنگها، یک دکوراسیون زیبا با فرش سرمه ای و مبلمان قرمز رنگ داشته باشید.

  • ست فرش سرمه ای با مبلمان قهوه ای

استفاده از رنگ قهوه ای در کنار رنگ سرمه ای یک فضای لاکچری برای شما ایجاد خواهد کرد. البته رنگ قهوه ای یکی از رنگ های گرم است و رنگ سرمه ای هم همانطور که در بالا اشاره کردیم، رنگی سرد است که می توان از این طریق یک ست مناقض ایجاد کرد و از این تناقض یک دکوراسیون لذت بخش ساخت.

ست کردن مبل با فرش فیلی رنگ

فرش فیلی رنگ یکی از رنگ های محبوب در سال های اخیر است که باعث شده است تا تولیدات فرش ماشینی با این رنگبندی افزایش یابد. به خاطر محبوبیت این فرش ها تصمیم گرفتیم که ست کردن فرش فیلی را با اجزای دکوراسیون برای شما توضیح دهیم.

  • ست فرش و مبل فیلی با هم

فرش فیلی با مبلمان باید دارای هماهنگی باشد و این هماهنگی می تواند با استفاده از تضاد یا رنگ های موافق به وجود بیاید. فرش های فیلی را می توانید با مبلمان رنگ فیلی ست کنید. البته به توصیه کارشناسان در این زمینه باید رنگ مبل یا فرش را با درصدی تغییر انتخاب کنید تا کاملا هم رنگ نباشد. البته می توانید برای افزایش زیبایی دکوراسیون از کوسن های زرد و قهوه ای هم برای مبل های خود استفاده کنید.

  • ست فرش فیلی با سرمه ای

تناژ رنگی فیلی با سرمه ای تقریبا در تضاد هستند و از همین تضاد می توانید استفاده کرده و مبل و پرده و دیگر اجزای دکوراسیون را انتخاب نمایید. البته یک نکته را دقت کنید که در کنار رنگ باید متوجه طرح اجزای دکوراسیون هم باشید. اگر فرش دارای طرح و ظاهری شلوغ است، توصیه می شود که مبل ها را ساده و بدون طرح انتخاب کنید.

  • ست کردن فرش فیلی با رنگ های خنثی

اگر میخواهید فرش فیلی را با رنگ های خنثی هماهنگ و ست کنید، توصیه می کنیم که از رنگ های سیاه یا سفید استفاده نمایید. استفاده از کوسن های رنگی به خصوص رنگ های زرد و سرمه ای می تواند جلوه ای بسیار زیبایی را به دکوراسیون شما بدهد. البته بیشتر توصیه می کنیم که از رنگ سفید استفاده کنید چون رنگ سیاه ممکن است نور محیط را کاهش دهد و محیط شما دلگیر تر شود.

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا