فرش 1200 شانه

در ادامه این صفحه تمام طرح های جدید فرش ماشینی توضیح داده شده است. همراه با مقایسه و جزئیات هر طرح

انواع طرح فرش ماشینی

صنعت فرش ماشینی، یک صنعت بسیار گسترده در ایران است که کارخانه های زیادی در آن به فعالیت مشغولند. می توان گفت در حال حاضر فقط در شهر کاشان و آران و بیدگل که پایتخت فرش ماشینی در جهان شناخته می شوند، هزاران واحد تولیدی در حال فعالیت در این زمینه هستند و محصولات خود را به بازار داخلی و خارجی عرضه می کنند. این امر سبب شده است که تنوع محصولات موجود در حوزه فرش ماشینی افزایش یابد و شاید مشتریان در این زمینه با مشکل در انتخاب طرح مواجه شوند. ما در این مقاله می خواهیم این مشکل را برطرف نماییم و در مورد بهترین فرش ماشینی برای شما محتوا بنویسیم، پس با ما همراه باشید تا بتوانید از مطالب این محتوا استفاده کامل را ببرید و برایتان یک راهنمای خرید کامل نام ببریم.

اما این نکته را هم قبل از هر چیزی بگوییم که انتخاب بهترین فرش ماشینی، فقط توسط خود مشتری صورت می گیرد و ما بر اساس یک سری از گزارش ها سعی کردیم این متن را نگارش کنیم. آمار فروش این فرش ها نشان دهنده محبوبیت طرح ها هستند که قطعا این اطلاعات برای شما کمک کننده خواهند بود.

قطعا سلیقه دیگران شاید بتواند کمی بار را از دوش شما برای تعیین بهترین فرش ماشینی از نظر طرح بردارد، پس بر این اساس نگارش را شروع می کنیم.

فرش طرح افشان

فرش ماشینی دارای انواع مختلفی از نظر طرح و رنگ است که به دو دسته مدرن و کلاسیک تقسیم بندی می شوند. ما هم اکنون قصد داریم بهترین فرش ماشینی از نظر طرح و رنگ را در دسته بندی کلاسیک برای شما نام ببریم. در دسته بندی کلاسیک یا سنتی معمولا از نقشه های فرش های دستباف استفاده می شود. این نقشه ها دارای طرح های ایرانی هستند و به همین دلیل محبوب می باشند.

یکی از معروف ترین نقشه های مورد استفاده در دسته بندی کلاسیک فرش ماشینی، فرش طرح افشان می باشد. می توان گفت این فرش جزء بهترین فرش ماشینی هم به شمار برود، چرا که با طرح خلوت و چشم نواز معمولا طراحی می شود. قدیم ها به این فرش ها فرش های شاهانه هم گفته می شده است و این یعنی شکوهی که در این فرش ها هستند، مناسب فضاهای مجلسی می باشند.

فرش طرح افشان را اگر بخواهیم کالبد شکافی کنیم، باید بگوییم که دارای یک حاشیه، و یک متن اصلی است و طرح و نقش ها در این دو قسمت پراکنده شده اند، به همین دلیل به آنها فرش افشان ( پراکنده ) گفته می شود.

این فرش ماشینی را می توانید در رنگ بندی هایی همچون کرم، سرمه ای، گلبهی، گردویی، خاکستری و غیره به صورت معمولی و گل برجسته برای محیط دکوراسیون خود خریداری نمایید.

فرش طرح خشتی

یکی دیگر از انواع بهترین طرح های فرش ماشینی، فرش ماشینی با طرح خشتی است. در طرح های خشتی معمولا ما یک فرشی را می بینیم که به صورت شطرنجی و مربع مربع طراحی شده است. دقیقا به خاطر همین است که به این فرش ها خشتی گفته می شود. در واقع هر کدام از مربع ها و با خانه هایی که می بینیم به عنوان یک خشت به شمار می روند که دارای طرح متفاوتی نسبت به بقیه خشت ها هستند.

فرش های طرح خشتی از طرح های زیبا و خاصی هستند که می توانند در دکوراسیون خانه شما مورد استفاده قرار بگیرند و به آن جلوه بدهند. این فرش ها را در تعداد شانه و تراکم مختلف می توانید خریداری نمایید و مدلهای زیبایی از آن در نمایشگاه ها و فروشگاه های خرید فرش ماشینی موجود می باشد.

فرش طرح هالیدی

یکی دیگر از طرح های موجود در دسته بندی فرش کلاسیک ماشینی، فرش طرح ترنج می باشد. این فرش ها دارای تنوع بالایی هستند. در فرش های طرح لچک و ترنج ما معمولا در مرکز فرش، یک طرح به نام ترنج داریم و در دور تا دور گوشه متن اصلی طرح های مثلثی شکلی هم به نام لچک دیده می شود.

یکی از طرح های فرش لچک و ترنج، فرش طرح هالیدی می باشد که فروش آن بالا است و مردم از آن استقبال خوبی داشته اند پس می توان گفت یکی از انواع بهترین فرش ماشینی از نظر طرح به شمار می رود. در این طرح ما یک ترنج داریم که به صورت دایره ای طراحی شده است. در بالا و پایین آن یک کلاله داریم ( طرح لوزی شکل ) و زمینه متن آن با طرح های درشت به رنگ روشن پر شده اند.

این فرش دارای لچک پیوسته می باشد و لچک آن به صورت لوزی های درازی درآمده است که دور تا دور متن اصلی فرش را پوشش داده اند و درون آنها از گل های رنگی زیبا استفاده شده است.

فرش طرح حوض نقره

یکی دیگر از طرح های بسیار زیبا که می توان گفت بهترین فرش ماشینی طرح ترکیبی هستند، فرش طرح حوض نقره می باشد. این فرش با ترکیب طرح لچک و ترنج و خشتی بافته شده است. در واقع این فرش دارای لچک پیوسته با استفاده از چندین مربع است که در آنها نقش های گل استفاده می شود و در مرکز آن ترنجی به شکل دایره به شکل بیضی دیده می شود. البته در شعاع این ترنج هم طرح های خشتی دیده می شود.

رنگ بندی های کرم، موشی، فیلی، فیروزه ای و غیره برای این طرح موجود است و شما میتوانید بنا به سلیقه خودتان، هر کدام از طرح ها را که باب میلتان بود، برای دکوراسیون خود استفاده نمایید. به جرات می توان گفت این فرش از طرح های زیبا و بی نظیر در دسته کلاسیک به شمار می رود.

فرش طرح باغ ارم

از دیگر مواردی که میخواهیم به عنوان بهترین طرح فرش ماشینی کلاسیک به آن اشاره داشته باشیم، فرش ماشینی طرح باغ ارم می باشد. این فرش با ظرافت و زیبایی کم نظیری بافته شده است که می تواند چشم هر بیننده ای را به خود جذب نماید. این فرش ماشینی یکی از طرح های خاص و شیک است که تقریبا با خلاقیت طراحش کشیده شده است.

در واقع به جای ترنج ما یک قابی داریم که نمای آن گل ها و پرنده های مینیاتوری هستند. در دور تا دور متن اصلی فرش ما خانه هایی را می بینیم که دارای طرح گل و گلدان هستند و این امر سبب زیبایی هر چه بیشتر این فرش ها شده است. به این دلیل که از گل و گلدان و مرغ های بهشتی استفاده شده است، به آن طرح باغ ارم می گویند.

فرش طرح هریس

یکی از ترفند هایی که برای افزایش فروش در حوزه انواع بهترین فرش ماشینی به کار گرفته می شود، این است که تولیدکنندگان سعی می کنند معروف ترین و رایج ترین نقشه های دستباف هر شهر را بر روی فرش های ماشینی پیاده سازی کنند. این کار سبب می شود که فرش های ماشینی شبیه فرش دستباف داشته باشیم و خیلی از مشتری ها هستند که به اینگونه طرح ها علاقه مند هستند.

فرش طرح هریس، قطعا یکی از آن طرح هایی است که با نوع دستباف آن مو نمی زند. این فرش به گونه ای طراحی شده است که شما احساس می کنید که یک فرش دستباف را دارید و از آن قرار است استفاده کنید، این فرش ماشینی مخصوصا در زمینه لاکی و روناسی جلوه بسیار زیبایی دارند و به خصوص برای دکوراسیون های ایران بسیار مناسب هستند.

این نکته را هم بدانید که هریس، یکی از شهر های شمال غربی کشور در محدوده استان تبریز است که فرش های دستباف معروفی دارد. این فرش ماشینی با نقشه لچک و ترنج معروف بافته شده است. طرح ترنج آن که در مرکز فرش دیده می شود، به شکل لوزی است و همچنین دارای یک لچک پیوسته است، که معمولا رنگ زمینه آن با رنگ زمینه متن اصلی و حاشیه فرش متفاوت است.

فرش طرح نایین

نایین هم یکی از شهر های مرکزی کشور است که فرش های دستباف مرغوب و زیبایی دارد. این شهر در استان اصفهان قرار دارد و معمولا فرش هاس دستبافی با ترنج گرد و لچک پیوسته دارد. در فرش ماشینی طرح نایین با الهام از نوع دستباف آن، یک ترنج پرد به شکل گنبد طراحی شده است که بالا و پایین آن کلاله ای به شکل مثلث دیده می شود. لچک آن پیوسته می باشد و رنگ زمینه آن با رنگ زمینه موجود در متن اصلی متفاوت است.

این فرش ماشینی را معمولا برای داشتن ظرافت و ریزبافتی بیشتر ( یعنی شباهت بیشتر به فرش های دستباف ) در تعداد شانه و تراکم بالا مثلا 1200 و 1500 می بافند. این نوع از بهترین فرش ماشینی نسبت به نمونه های دستباف دارای شباهت زیادی است و کسانی که توانایی خرید فرش دستباف را ندارند، می توانند فرش ماشینی طرح نایین را بخرند که زیبا و خوش سیما است

فرش طرح تبریز

تبریز یکی از معروف ترین شهر های ایرانی است که محصولات آن در سراسر دنیا مشتری های خاص خودش را دارد. فرش دستباف تبریز مخصوص انواع ابریشم و گل ابریشم آن جلوه بی نظیری دارد که سبب می شود شما جذب این طرح شوید.

فرش ماشینی تبریز را می توان یکی از فرش های دستباف گونه بر شمرد که با نقشه فرش های دستباف تبریز بافته شده است. در واقع اگر دقت کنید، در مرکز لچک و ترنج این فرش، یک طرح بیضی شکل قرار دارد که در آن طرح های گل دیده می شود. همچنین بالای این فرش طرح کتیبه و کلاله دیده می شود که با ظرافت بالایی طراحی شده است.

فرش طرح ریز ماهی

یکی از انواع پر فروش ترین و بهترین فرش ماشینی، طرح ریز ماهی است. این فرش را با رنگ بندی های مختلف در نمایشگاه ها و فروشگاه های فرش ماشینی خواهید دید. در واقع این فرش ماشینی هم با طرح لچک و ترنج اما به گونه ای خاص بافته شده است.

طرح ترنج در آن به صورت بیضی مایل به لوزی طراحی شده است و اگر به لچک آن دقت کنید، طرح هایی همانند هاشور دیده می شود که دور تا دور متن اصلی را در رنگ های مختلف فرا گرفته اند. این فرش ماشینی یکی از طرح های خلوت به شمار می رود چون در مرکز آن به غیر از ترنج چیز دیگری در متن اصلی دیده نمی شود، فقط لوزی های کوچکی وجود دارند که توانسته اسند، متن اصلی را در بر بگیرند. حاشیه فرش طرح ریز ماهی با استفاده از نقشه گل و گیاه به صورت پیچیده تر طراحی شده است و این سبب افزایش زیبایی طرح محصول ما شده است.

فرش طرح برکه

یک طرح از بهترین فرش ماشینی که قرار است خدمتتان معرفی کنیم، فرش طرح برکه می باشد. این فرش ماشینی دارای طراحی پیچیده تری نسبت به طرح های ترنج معمولی دارد و به همین دلیل خاص و زیبا است. ترنج آن به صورت دایره ای شکل است که دو کلاله کوچک در پایین و بالا و تقریبا چسبیده به خود دارد. نقش هایی چون گل، گلدان، شاخه، بته جقه، برگ و غیره باعث افزایش ظرافت و زیبایی در این فرش ها شده است.

فرش ماشینی طرح دستباف

بسیاری از تولیدکنندگان سعی بر این دارند که فرش های ماشینی که تولید می کنند مشابه فرش های اصیل دستباف ایران باشد. به همین دلیل هر چند سال یکبار به دنبال جدید ترین دستگاه های بافنده هستند تا بتوانند با استفاده از تکنولوژی آنها فرش هایی مشابه فرش دستباف تولید کنند.

فرش های دستباف به خاطر ظرافت در طرح و رنگ، بسیار جذاب هستند و می توانند بر مخاطب خود تاثیر بگذارند. فرش های ماشینی که با تعداد شانه و تراکم بالاتر به تولید می رسند، بیشتر به فرش های دستباف نزدیکتر هستند.

فرش هایی که تعداد شانه بالاتری دارند، دارای ظرافت بیشتری هستند، چرا که گره های بافته شده در این فرش ها به هم نزدیکتر هستند.

فرش های ماشینی با طرح هایی همچون اصفهان، نائین، کاشان، تبریز و غیره با الهام از نقشه های معروف این شهر ها بافته شده اند و به فرش های طرح دستباف معروف هستند.

فرش طرح هریس که در بالا به آن اشاره ای هم داشتیم، با استفاده از نقشه های سنتی شهر هریس که بسیار  محبوب و پر فروش هستند، بافته شده است و طرح فرش دستباف می باشد.

فرش ماشینی طرح هشت بهشت

یکی از انواع بهترین فرش ماشینی که می توانیم به آن اشاره داشته باشیم، فرش طرح هشت بهشت است. این فرش با استفاده از نقشه لچک و ترنج بافته شده است و نسبت به فرش های حوض نقره و باغ ارم، سادگی بیشتری دارد. این طرح فرش ماشینی شباهت زیادی به فرش های دستباف دارد، بنابر این برازنده شما است که از این طرح فرش در منزل خود استفاده نمایید.

فرش هشت بهشت دارای نقشه ترنجی به شکل لوزی است. لچک این فرش با استفاده از طرح های بسیار زیبای گل، گلدان و پرنده طراحی شده است و کلاله که در بالای ترنج قرار گرفته است، به شکل یک گلدان کشیده شده است.

دز حاشیه اصلی این فرش از طرح های درشت استفاده شده است و معمولا رنگ حاشیه آن با رنگ متن اصلی متفاوت است. در یکی از معروف ترین رنگ بندی های این فرش که سرمه ای است، حاشیه این فرش به رنگ کرم طراحی شده است.

در متن اصلی این فرش ماشینی هم از گل های به هم پیوسته به همراه شاخه ها استفاده شده است و نسبت به برخی از طرح های فرش ماشینی، طرح نسبت خلوتی به حساب می آید.

فرش ماشینی طرح بیجار

یکی دیگر از فرش های ماشینی که با الهام از طرح های دستباف یک شهر خاص بافته شده است، فرش طرح بیجار می باشد. بیجار یکی از شهر های کرد نشین کشور می باشد که در نزدیکی سنندج واقع شده است و فرش های دستباف معروفی از این شهر به عرضه می رسد.

فرش های دستباف بیجار معمولا دارای طرحی ساده هستند و ترنج آنها شبیه طرح لوزی شکل می باشد. یعنی اگر یک مربع را با یک لوزی به هم بچسبانیم، در نهایت به طرح های ترنج فرش بیجار می رسیم.

طرح هایی که در متن اصلی دیده می شوند، بسیار ساده هستند و طرح لچک آن هم با استفاده از یک کادر با مستطیل شکل طراحی و اجرا شده است. اما حاشیه این فرش دارای طرح های پیچیده تری است و به همین دلیل بر زیبایی این طرح افزوده است.

معمولا طرح لاکی فرش بیجار معروف تر است، چرا که در بافت فرش های دستباف بیجار بیشترین رنگ بندی که مورد استفاده قرار می گیرد، رنگ لاکی است و در واقع می توان گفت که از محبوب ترین رنگ بندی ها همین رنگ است.

این نقشه از نظر سادگی و طرح و رنگ به فرش های طرح ریز ماهی شباهت دارد و افرادی که دوست دارند طرح های دستباف سنتی را در منزل خود استفاده کنند که در عین سادگی زیبایی خاصی از خود نشان می دهد، می توانند از اینگونه طرح های نامبرده استفاده نمایند.

فرش ماشینی طرح سنتی

معمولا وقتی از فرش های ماشینی طرح سنتی صحبت می کنیم، منظور فرش هایی است که با الهام از فرش های قدیمی روستایی و عشایری بافته شده اند که در آنها طرح های درشت و ساده دیده می شود و برای طراحی آن از رنگ های ساده و اولیه مانند لاکی و سرمه ای استفاده شده است.

فرش های طرح سنتی معمولا با طرح های ساده و هندسی بافته می شوند و شما می توانید برای افزایش زیبایی و هماهنگی دکوراسیون خود از طرح های سنتی استفاده نمایید.

نقش های گل و بوته در این فرش های ماشینی به صورت درشت تر استفاده شده است تا یادآور فرش های طرح سنتی قدیمی باشد. این فرش ها در مقایسه با دیگر طرح هایی که نام بردیم، دارای طرح ها و نقش های درشت تری هستند و اینکه بیشتر در رنگ بندی های لاکی به تولید می رسند و همچنین طرح های ساده تر و خلوت تری دارند.

می توان به جرات گفت که طرح های سنتی از بهترین فرش ماشینی به شمار می روند که می توانند در دکوراسیون منزل شما به کار گرفته شوند.

فرش ماشینی طرح گبه

گبه ها در واقع پلی میان گلیم و فرش بودند که در زمان های قدیم بافته می شدند. فرش های گبه نوعی از فرش به شمار می روند که بیشتر توسط عشایر و روستاییان بافته می شوند. این فرش ها معمولا با استفاده از طرح های حیوانات، گل های ساده و درخت ها بافته می شوند و همانند طرح های سنتی دارای رنگ بندی های لاکی هستند.

در فرش های ماشینی که با استفاده از طرح گبه بافته شده اند، سعی می شود که از رنگ بندی های شاد و جذاب استفاده شود تا بتواند بیشتر شبیه فرش های گبه اصلی باشد که توسط عشایر خوب کشورمان به تولید می رسند.

فرش های گبه در دسته بندی فرش های مدرن قرار می گیرند و شما می توانید نمونه این فرش های ماشینی را در فروشگاه اینترنتی دیجی فرش مشاهده کنید. این فرش ها دارای پاخور نرم و راحتی هستند و به خاطر طرح و رنگ بهترین فرش ماشینی برای دکوراسیون شما به شمار خواهند رفت.

فرش طرح جدید

خب تا اینجا با بهترین طرح های فرش ماشینی موجود در صنایع فرش کاشان آشنا شدید. دیدید که میتوان با وجود دریایی از محصولات متنوع فرش، به چندین طرح نهایی بسیار زیبا رسید و انتخاب خود را بر اساس این طرح ها، عملیاتی ساخت.

فرش طرح جدید هرسال با استفاده از ذهن خلاق و هنر طراح در اختیار تولیدکننده قرار می گیرد و در پالت های رنگی متفاوت و متنوع به تولید می رسد و در اختیار مشتریان قرار می گیرد. در فرش طرح جدید سعی می شود که سلیقه های جدید را در نظر بگیرند و بر این اساس طبیعتا رنگ بندی ها را هم باید به روز رسانی کنند.

در نهایت هدف تولیدکننده افزایش فروش است و سعی می کند طرح های زیباتری را وارد بازار کند تا از این طریق بتواند فروش خود را افزایش بدهد.

نتیجه گیری اینکه شما می توانید از بین طرح های مختلف، چند تا از بهترین فرش ماشینی را برای خود گلچین کنید و بر اساس آنها تصمیم نهایی را بگیرید. ما فقط به شما در این زمینه کمک کردیم و بر اساس داده های آماری ناشی از فروش فرش های ماشینی به شما اطلاعاتی دادیم تا بتوانید با فرش های پرفروش و با طرح های زیبا آشنا شوید.

 

فرش طرح برکت

یکی از طرح‌های زیبا و دستباف گونه‌ی فرش‌های ماشینی، طرح برکت می‌باشد که با رنگبندی بسیار زیبا و متنوع، با زمینه‌ی سرمه‌ای و کرم و گردویی رنگ به بازار عرضه می‌شود.

فرش طرح برکت بصورت 700 شانه در 8 رنگ و 1000 شانه در 10 رنگ با تراکم‌های طولی 2550، 2700، 3000 و 3600 بافته می‌شود.

فرش 1000 شانه طرح برکت به دلیل ریزنقشی و تراکم بالای آن در مقایسه با فرش 700 شانه آن، زیبایی و جلوه بیشتری داشته و قیمت آن نیز بالاتر است.

هر طرح فرشی معمولا متناسب با فضای اتاق یا مکانی که در آن استفاده خواهد شد و همچنین تناسب رنگی آن با وسایل آن فضا انتخاب می‌شود. با توجه به طرح و نقش پر و نسبتا شلوغ فرش طرح برکت و رنگ‌های زمینه‌ای تیره آن، بهتر است برای فضاهای بزرگ و پذیرایی‌هایی که نور خوبی دارند استفاده شود.

فرش طرح برکت در ابعاد استاندارد 6متری، 9 متری و 12 متری بافته و عرضه می‌شوند. اما اندازه‌های دیگری از این طرح نیز در بازار موجود می‌باشد که بسته به نیاز مشتریان بصورت 1*2، 1*3، 1*4، 1.5*2.5 بافته می‌شوند.

برای بافت این فرش از دستگاه‌های مدرن و پیشرفته بلژیکی و آلمانی و مواد اولیه درجه یک استفاده می‌شود. نخ بکار رفته در این فرش به دلیل کیفیت خوب آن فاقد هرگونه پرزدهی و حساسیت بوده و جنس اکریلیک آن موجب می‌شود تا نقش و نگار فرش و رنگ آمیزی آن شفاف و زنده‌تر از فرش‌های پلی‌استری دیده شود.

فرش طرح برکت دارای گواهینامه استاندارد ملی ایران بوده و جنس نخ آن، دوام و استحکام فرش و ماندگاری رنگ آن در برابر نور و شستشو با مواد شوینده کاملا تضمینی می‌باشد.

علاقمندان به خرید فرش ماشینی طرح برکت می‌توانند از طریق فروشگاه اینترنتی دیجی فرش، فرش مورد نظر خود را انتخاب و بصورت غیرحضوری خریداری نمایند. ارسال و تحویل کالا درب منزل بصورت رایگان می‌باشد.

×