انواع طرح فرش ماشینی

 

فرش طرح برکت

یکی از طرح‌های زیبا و دستباف گونه‌ی فرش‌های ماشینی، طرح برکت می‌باشد که با رنگبندی بسیار زیبا و متنوع، با زمینه‌ی سرمه‌ای و کرم و گردویی رنگ به بازار عرضه می‌شود.

فرش طرح برکت بصورت ۷۰۰ شانه در ۸ رنگ و ۱۰۰۰ شانه در ۱۰ رنگ با تراکم‌های طولی ۲۵۵۰، ۲۷۰۰، ۳۰۰۰ و ۳۶۰۰ بافته می‌شود.

فرش ۱۰۰۰ شانه طرح برکت به دلیل ریزنقشی و تراکم بالای آن در مقایسه با فرش ۷۰۰ شانه آن، زیبایی و جلوه بیشتری داشته و قیمت آن نیز بالاتر است.

هر طرح فرشی معمولا متناسب با فضای اتاق یا مکانی که در آن استفاده خواهد شد و همچنین تناسب رنگی آن با وسایل آن فضا انتخاب می‌شود. با توجه به طرح و نقش پر و نسبتا شلوغ فرش طرح برکت و رنگ‌های زمینه‌ای تیره آن، بهتر است برای فضاهای بزرگ و پذیرایی‌هایی که نور خوبی دارند استفاده شود.

فرش طرح برکت در ابعاد استاندارد ۶متری، ۹ متری و ۱۲ متری بافته و عرضه می‌شوند. اما اندازه‌های دیگری از این طرح نیز در بازار موجود می‌باشد که بسته به نیاز مشتریان بصورت ۱*۲، ۱*۳، ۱*۴، ۱٫۵*۲٫۵ بافته می‌شوند.

برای بافت این فرش از دستگاه‌های مدرن و پیشرفته بلژیکی و آلمانی و مواد اولیه درجه یک استفاده می‌شود. نخ بکار رفته در این فرش به دلیل کیفیت خوب آن فاقد هرگونه پرزدهی و حساسیت بوده و جنس اکریلیک آن موجب می‌شود تا نقش و نگار فرش و رنگ آمیزی آن شفاف و زنده‌تر از فرش‌های پلی‌استری دیده شود.

فرش طرح برکت دارای گواهینامه استاندارد ملی ایران بوده و جنس نخ آن، دوام و استحکام فرش و ماندگاری رنگ آن در برابر نور و شستشو با مواد شوینده کاملا تضمینی می‌باشد.

علاقمندان به خرید فرش ماشینی طرح برکت می‌توانند از طریق فروشگاه اینترنتی دیجی فرش، فرش مورد نظر خود را انتخاب و بصورت غیرحضوری خریداری نمایند. ارسال و تحویل کالا درب منزل بصورت رایگان می‌باشد.