انواع طرح فرش ماشینی

امروزه با توجه به وجود انواع  مختلفی از فرش های که در شرکت های مختلف فرش ماشینی کاشان تولید و عرضه می شود، باعث شده تا ما در انتخاب نوع فرش مورد نیاز خود کمی دچار سردرگمی شویم و حتی انتخاب هایمان هم سخت تر شود و نتوانیم فرش خوب را از بد تشخیص دهیم. به همین خاطر در این مقاله که مدام در حال تغییر و آپدیت شدن است، شما را با انواع فرش ماشینی جدید تولید شده در کاشان آشنا می کنیم تا بهتر بتوانید فرش مورد علاقه خود را از سایت دیجی فرش انتخاب و خریداری کنید. پس با ما همراه باشید.

 

فرش وینتیج (کهنه نما)

فرش وینتیج یعنی چه؟ همانطور که از نامش پیداست .فرش وینتیج (Vintage Carpet)  به فرش های گفته می شود که از قدمت بسیار بالایی برخوردار باشند. زیرا فقط  این نوع فرش ها را می توان در موزه های فرش ماشینی ایران دید و از آن لذت برد. ولی قابل خریدن نیست. اما با پیشرفت تکنولوژی در صنعت فرش ماشینی کاشان، تولیدکنندگان برای اولین بار توانستند ایده تولید فرش کهنه نما یا پتینه کاری شده را مطرح کنند، تا پس از برسی اولیه و طراحی نقشه های آن را به مرحله تولید برسانند. که امروزه شاهد تولید چنین نوع فرش های در کارخانه جات فرش کاشان هستیم. دلیل اصلی تحقیق و توسعه برای تولید این نوع فرش، یعنی فرش وینتیج؛ مواظبت از نقشه و نگار قالی های دستباف و با اصالت ایرانی بود که آن را بتوانند مجدد با سبکی جدید و امروزی باز طراحی و زنده کنند و تا آن دسته از افرادی که مایل هستند فرش قدیمی و با اصالت ایرانی را در دکوراسیون های منزل خود با سبکی جددی مورد استفاده قرار بدهند انتخاب و تهیه کنند.

مزایای خرید فرش وینتیج

فرش کهنه نما یا فرش پتینه از مزایای بسیار بالایی برخوردار است و هر روز به مشتریان و طرفداران آن اضافه می شود.فرش ماشینی طرح پتینه فقط در داخل کشور طرفدار ندارد، بلکه با صادرات آن به خارج از کشور باعث شده آنها هم طرفداران این فرش باشند . زیرا فرش وینتیج شباهت زیادی با فرش دستباف قدیمی ایرانی دارد و می تواند به دکوراسیون منزل ما یک اصالت خاصی ببخشد تا آن فضا حال و هوای سنتی به خود بگیرد.