نمایش 1–48 از 694 نتیجه

694 کالا
7%-

قیمت فرش ۱۲۰۰ شانه گل برجسته: پیشرفت‌های اخیر در صنعت تولید فرش ماشینی، با ارائه‌ی محصول جدیدی تحت عنوان فرش گل برجسته یا هیبالک همراه بوده است.

این نوع فرش به دلیل متفاوت بودن با محصولات قبلی و زیبایی خاص آن، علاقمندان زیادی را به خود جلب نموده است، زیرا متاثر از پیشرفت های صورت گرفته در صنعت فرش ماشینی، به تدریج تولیدات جدیدی نظیر فرش گل برجسته پا به عرصه وجود گذاشتند. فرش های گل برجسته به وسیله باکیفیت ترین و مدرن ترین ماشین آلات طراحی و تولید می شوند.

برخورداری فرش های گل برجسته از نقش و نگاره های منحصر به فرد و متمایز، نگاه بسیاری از خریداران و دوستداران فرش ماشینی را به خود معطوف ساخته است. زیبایی و جذابیت ذاتی، تنوع بالا در طرح و رنگ و کیفیت و دوام بالا را می توان از نقاط قوت فرش های ماشینی نقش برجسته قلمداد نمود.

گفتنی است که فرش گل برجسته از المان ها و عناصر تاثیرگذار و کاربردی برای افزایش جذابیت و زیبایی ظاهری دکوراسیون فضای داخلی به شمار می آید. بدون تردید، فرش یکی از عناصر پر رنگ و برجسته در خانه های اغلب ایرانیان محسوب می شود. به عبارت دیگر، فرش های ماشینی به خوبی هویت و اصالت ایرانی را در گوشه و کنار فضا بازتاب می دهند. فرش های گل برجسته نیز از این قاعده مستثنا نبوده و متناسب با سبک و سیاق دکوراسیون در مدل ها و طرح های مختلفی تولید و عرضه می گردند.

فرش گل برجسته جدید

فرش گل برجسته طرح جدید را می توان از برجسته ترین و بارزترین دستاوردهای صنعت فرش کشور برشمرد. استفاده تولیدکنندگان فرش کشور از تجهیزات و ماشین آلات مدرن، بستر مناسب برای طراحی و تولید فرش های گل برجسته در طرح ها و مدل های جدید و به روز را فراهم آورده است. امروزه در سطح بازار فرش کشور فرش های 6، 9 و 12 متری طرح گل برجسته در مقیاس وسیعی به چشم می خورند. ظرافت و لطافت طرح و نقش فرش ماشینی گل برجسته جدید، توقعات و انتظارات سلیقه ها و ذائقه های مختلف را به بهترین نحو پاسخگو می باشد.

لازم به ذکر است که در فرآیند طراحی و تولید فرش گل برجسته طرح جدید از الیاف های باکیفیت و ویژه‌ای استفاده به عمل می آید. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که در ریز بافی و ظرافت فرش های ماشینی گل برجسته دو عنصر تراکم و شانه نقش بسزایی ایفا می نمایند. براین اساس، تراکم و شانه بالاتر، حکایت از ظرافت و لطافت و ریز بافی طرح و نقش فرش ماشینی گل برجسته دارد. علاوه براین، برای برخورداری از فضای دکوراسیون متفاوت و منحصر به فرد، بر روی فرش ماشینی گل برجسته، حساب ویژه ای می توان باز نمود.

قیمت فرش ۱۲۰۰ شانه گل برجسته

برای بافت فرش گل برجسته نیاز به دستگاه‌های بافندگی خاصی نمی‌باشد و با همان دستگاه‌هایی که برای بافت فرش‌های معمولی استفاده می‌شود،

بافته می‌شود. علت برجستگی موجود در این فرش‌ها، مربوط به نخ خاب بکار رفته در بافت این فرش‌ها و مرحله آهار آن می‌باشد.

دو نوع نخ در بافت این نوع فرش‌ها بکار می‌رود که شامل نخ آکریلیک هیت سیت و هایبالک هیت سیت شده می‌باشد.

این دو نخ در مرحله آهار رفتار متفاوتی را از خود نشان می‌دهند

و نخ هایبالیک در اثر حرارت، دچار ذوب شدگی سطحی شده و باعث ایجاد فرورفتگی در فرش می‌شود.

فرش گل برجسته ماشینی

در نتیجه، نقوشی از فرش که با این نوع نخ بافته شده،

قسمت پستی فرش (با ارتفاع خاب 6-4 میلی متر) را ایجاد می‌کنند

و بقیه قسمت‌های فرش بصورت برجسته (با ارتفاع خاب 9-7 میلی متر) باقی می‌مانند.

قیمت فرش ۱۲۰۰ شانه گل برجسته : اختلاف ارتفاع قسمت‌های برجسته و فرورفته در فرش گل برجسته، تقریبا یک میلی‌متر می‌باشد

و این اختلاف کوتاهی و بلندی خال فرش، موجب برجستگی برخی نقوش آن می‌شود.

فرش گل برجسته به دلیل طرح و نقش خاص آن،

معمولا بصورت 1000 و 1200 شانه در تراکم طولی 3000 و 3600 بافته می‌شود،

از این رو دارای بافت ریز و ظریفی می‌باشد.

فرش 1200 شانه کاشان طرح افشان کرم تراکم 3600 کد 3659
فرش 700 شانه لایت کاشان طرح ترک کد 6170233
فرش ترک کاشان طرح مهناز زمینه روشن کد 224107
فرش 1200 شانه قیطران طرح نسترن | فرش گل برجسته کاشان کد 461270

فرش گل برجسته ترک

از دیگر انواع مدل های فرش گل برجسته می توان به فرش نقش برجسته ترک، اشاره نمود. فرش ترک در زمره مدل های جدید فرش فانتزی قرار دارد. بازه رنگی متنوع و زیبا و آرام فرش ترک، قابلیت استفاده از آن را در تمام بخش ها و مکان های دکوراسیون فضای داخلی میسر ساخته است. لازم به ذکر است که اغلب قریب به اتفاق فرش های ماشینی ترک به صورت گل برجسته طراحی و به مرحله تولید می رسند. یکی از ویژگی های بارز فرش ترک برخورداری از طیف رنگی ملایم نظیر نسکافه ای روشن، گلبهی و آبی روشن، تلقی می گردد.

الیاف استفاده شده در بافت فرش گل برجسته طرح ترک بسیار باکیفیت و در عین حال لطیف و نرم می باشند. مضاف براین، نقش و نگاره های به کار رفته در تاروپود این مدل فرش ماشینی هماهنگ و هارمونی و توان لازم را با هر نوع سبک و سیاق دکوراسیون به راحتی برقرار می سازد. همچنین، فرش های ماشینی نقش برجسته از المان های کاربردی برای تکمیل و تکامل نمودن فضای منزل به شمار می روند.

مشخصات فرش گل برجسته افشان

فرش نقش برجسته طرح افشان از دیگر مدل های جدید و پرطرفدار فرش ماشینی نقش برجسته به حساب می آید. در طراحی فرش نقش برجسته افشان از نقش و نگاره های منحصر به فرد و متمایزی استفاده می شود. این نوع فرش ماشینی متناسب با طرح و نقش در مدل های 1000 و 1200 شانه بافته می شود.

برای ایجاد تغییر و تحول و دگرگون سازی فضای منزل، فرش های ماشینی گل برجسته افشان از گزینه های کاربردی و کارآمد قلمداد می گردند. با استفاده از نقش و نگاره های جذاب و دلنشین این مدل فرش ماشینی، می توان زیبایی و جذابیت بصری را در گوشه و کنار فضا حاکم نمود.

شایان ذکر است که فرش گل برجسته طرح افشان از طرح و نقشه های متنوع و بسیار زیادی بهره مند می باشد. براین اساس، خریداران می توانند متناسب با سبک دکوراسیون و سلیقه و نظر شخصی خود، نسبت به انتخاب بهترین مدل اقدام نمایند. ناگفته نماند که غالبا پس زمینه و طرح اصلی فرش نقش برجسته افشان با المان های گل و برگ بافته می شود. در ضمن، لطافت و ظرافت نقش و نگاره های فرش های گل برجسته افشان، روح و قلب افراد را تحت تاثیر خود قرار می دهد.

اهمیت استفاده از فرش گل برجسته رنگ روشن

بسیاری از افراد برای متمایز و یونیک ساختن فضای چیدمان و دکوراسیون خود، درصدد انتخاب و تهیه طرح های ریز بافت و مدرن بر می آیند. در این میان، فرش نقش برجسته طرح رنگ روشن، به خوبی می تواند نیازها و توقعات این دسته از خریداران را برآورده سازد. بازه رنگی زیبا و چشمگیر، در کنار بافت و طرح جذاب و عامه پسند، بسیاری از افراد را به سمت و سوی خرید فرش نقش برجسته رنگ روشن سوق می دهد.

گفتنی است که فرش گل برجسته زمینه روشن برای افزایش زیبایی و جذابیت دکوراسیون های کلاسیک و مدرن مورد استفاده واقع می شود. از سوی دیگر، استفاده از رنگ های روشن در فضای دکوراسیون، باعث بزرگتر و دلبازتر نشان دادن محیط می شود. بازه رنگی بژ، فیلی و کرم، در بزرگ تر نشان دادن فضا بیشتر از ابعاد واقعی خود، بسیار تاثیرگذار و مؤثر هستند. همچنین، رنگ های روشن در ایجاد آرامش و تسکین چشم ها تاثیر بسزایی برجای می گذارند.

فرش 1200 شانه افشان پامچال کاشان گل برجسته زمینه آبی کد 231246
فرش افشان قیطران کاشان طرح گلسا - 1200 شانه گل برجسته زمینه تیره کد 461265
فرش وینتیج
فرش ماشینی پتینه سبلان کاشان کد 6142422

فرش نقش برجسته 1200 شانه

فرش برجسته 1200 شانه را می توان از تولیدات جدید و مدرن صنعت نساجی به حساب آورد. ایجاد فرو رفتگی در مرحله پرداخت یا آهار بر روی فرش های گل برجسته، زیبایی و جذابیت و حالت سه بعدی چشم نوازی را در تاروپود این مدل فرش های ماشینی پدید می آورد. برهمین اساس، در صنعت فرش کشور، از فرش نقش برجسته 1200 شانه با عنوان زیباترین فرش ماشینی نام می برند.

طراحی و تولید فرش گل برجسته 1200 شانه از الیاف ظریف، نازک و باکیفیت صورت می گیرد. برهمین اساس، هنگام قدم زدن بر روی فرش های 1200 شانه احساس لطافت و ظرافت خاصی در وجود افراد ایجاد می شود. گفتنی است که فرش های ماشینی نقش برجسته 1200 شانه با برخورداری از طیف رنگی و طرح های فوق العاده، برای پوشش و تزئین فضاهای لوکس و مدرن از بهترین گزینه ها به حساب می آیند. همچنین، از لحاظ طرح و نقشه، این نوع فرش ماشینی از تنوع رنگ و طرح بسیار بالایی برخوردار می باشد.

ویژگی های فرش گل برجسته قیطران

از دیگر فرش های ماشینی زیبا و چشم نواز برای تزئین دکوراسیون فضای داخلی، می توان فرش گل برجسته برند قیطران را عنوان نمود. این نوع فرش را نیز در زمره بهترین و باکیفیت ترین فرش های ماشینی در سطح بازار فرش کشور به حساب می آورند. برای افرادی که به دنبال یک فرش ماشینی متفاوت و متمایز و شیک هستند، فرش نقش برجسته قیطران از انتخاب های مفید تلقی می گردد.

استفاده از الیاف باکیفیت و دوام بسیار بالا، طرح و نقش متمایز، استحکام و مقاومت مطلوب، لطافت و زیبایی طرح و نقش و جلوه بصری چشم نواز را می توان از مهم ترین و برجسته ترین مشخصات فرش نقش برجسته قیطران قلمداد نمود.

فرش گل برجسته صورتی

بدون اغراق، فرش گل برجسته زمینه صورتی، از طرح های خاص و ویژه فرش های ماشینی نقش برجسته به حساب می آید. بازه رنگی صورتی از رنگ های بسیار ملایم و دوست داشتنی برای استفاده در دکوراسیون فضای داخلی محسوب می گردد. استفاده از فرش ماشینی گل برجسته صورتی در فضای خانه، یک ایده خلاقانه و نوآورانه به شمار می آید. از طرف دیگر، استفاده از طیف رنگی روشن برای فضاهای کوچک و کم مساحت، همواره مورد تاکید و نظر طراحان و معماران دکوراسیون داخلی قرار دارد.

گفتنی است که فرش نقش برجسته صورتی به علت برخورداری از بازه رنگی روشن، علاوه بر تبلور حس آرامش و آسایش در فضا، به بزرگ تر نشان دادن فضاهای کوچک کمک شایانی می نماید. همچنین، ست کردن پس زمینه فرش مورد استفاده در محیط با سایر لوازم و اجزای دکوراسیون، فضایی چشم نواز و مطبوع را در نگاه دیگران به تصویر می کشد. مضاف براین، فرش ماشینی نقش برجسته صورتی، یکنواختی و بی روحی را از فضای دکوراسیون خارج می سازد.

مشخصات فرش گل برجسته پاتریس

فرش گل برجسته برند پاتریس از جمله فرش های شناخته شده و پرطرفدار در میان خریداران و علاقمندان به فرش های ماشینی به شمار می آید. فرش های ماشینی تولیدی شرکت پاتریس با جدیدترین و باکیفیت ترین ماشین آلات بافندگی و نساجی طراحی و تولید می شوند. استفاده از الیاف و نخ های مرغوب و باکیفیت، علاوه بر افزایش طول عمر مفید فرش، دوام و استحکام محصول را به میزان قابل توجهی افزایش داده است. استفاده از طرح و نقشه های متمایز و منحصر به فرد، در کنار اعمال روش های خلاقانه و نوآورانه در فرآیند طراحی، فرش ماشینی پاتریس را در ردیف محصولات پرطرفدار و محبوب قرار داده است.

ضد حساسیت بودن، قابلیت شستشوی مکرر، کسب گواهینامه استاندارد ملی ایران، نرمی و لطافت، مقاومت بالا در برابر نور آفتاب، طرح ها و رنگ های متنوع، طراحی استاندارد و ضد الکتریسیته ساکن، از دیگر ویژگی های مهم و حائز اهمیت فرش نقش برجسته شرکت پاتریس به حساب می آید. ناگفته نماند که استفاده از الیاف خالص اکریلیک مانع از پرزدهی و به تبع آن ایجاد آلرژی و حساسیت برای افراد می شود.

فرش گل برجسته نگین مشهد

به طور کلی، در حال حاضر تولیدکننده ها و برندهای متنوعی در صنعت فرش ماشینی کشور مشغول به فعالیت می باشند. یکی از تولیدکنندگان مطرح و شناخته شده بازار فرش کشور، به برند نگین مشهد اختصاص پیدا می کند. فرش گل برجسته نگین مشهد نیز به نوبه خود از فرش های ماشینی باکیفیت و مرغوب و بادوام در سطح بازار به شمار می آید. در فرآیند تولید و طراحی فرش های ماشینی نگین مشهد از الیاف و نخ های بسیار مرغوب و بادوامی استفاده می شود. اخذ نشان استاندارد ملی ایران، شاهد و گواه محکمی بر این مدعا می باشد.

شایان ذکر است که فرش گل برجسته برند نگین مشهد در نقش و نگاره های متنوع و بازه رنگی و ابعاد گوناگون تولید و به خریداران عرضه می گردد. ذکر این نکته ضروری به نظر می رسد که برخی از تولیدکنندگان و برندهای فرش ماشینی نظیر تولیدات شرکت نگین مشهد به علت برخورداری از سطح کیفی و دوام بسیار بالا، اقبال و استقبال خریداران را به دنبال داشته اند. علاوه براین، مقاومت و دوام بالا در برابر عوامل محیطی، ضد حساسیت بودن، عدم پرزدهی، استفاده از الیاف و نخ های باکیفیت در تاروپود فرش و ضد حساسیت بودن را می توان از دیگر شاخصه های مهم فرش ماشینی نقش برجسته نگین مشهد برشمرد.

معایب فرش گل برجسته

اگرچه فرش گل برجسته از نظر طرح و نقش و رنگ در ردیف فرش های عامه پسند و دوست داشتنی و محبوب قرار دارد، اما نقاط ضعف و معایب این مدل از فرش های ماشینی را نمی توان نادیده گرفت. غالبا قیمت بسیار بالا و نگهداری دشوار و سخت، یکی از معایب بزرگ فرش های ماشینی نقش برجسته می باشد. به منظور حفظ کیفیت و مرغوبیت اولیه، فرش های نقش برجسته نیاز به مراقبت و نگهداری خاص و ویژه دارند. برهمین اساس، قابلیت استفاده از این فرش ها در مکان های پر رفت و آمد وجود ندارد.

علاوه براین، تمیز کردن و نظافت فرش گل برجسته نیز فرآیندی بسیار دشوار و سخت محسوب می شود. چنانچه الیاف به کار رفته در ساختار فرش نامرغوب و بی کیفیت باشد، عملا نظافت محصول بیش از پیش سخت و طاقت فرسا می شود. این موضوع سبب باقی ماندن حجم زیادی از آشغال و گردوخاک در تاروپود فرش می شود. برهمین اساس، در هنگام فرش ماشینی به ویژه فرش نقش برجسته باید از کیفیت و مرغوبیت الیاف و نخ های استفاده شده در بافت فرش اطمینان حاصل نمود.

قیمت فرش ۱۲۰۰ شانه گل برجسته

از طرح‌های محبوب و پرفروش این نوع فرش‌ها می‌توان به نقوش اسلیمی، افشان و بوته جقه اشاره نمود.

فرش گل برجسته در ابعاد مختلف (6، 9 و 12 متری) و انواع تابلوفرش و قالیچه بافته می‌شوند.

قیمت فرش گل برجسته به دلیل الیاف بکار رفته در آن، شانه و تراکم طولی بالا و ریزنقشی آن، نسبت به طرح‌های ساده کمی گران‌تر است.

در کنار زیبایی و جذابیت فرش‌های گل برجسته، تمیز کردن این نوع فرش‌ها به دلیل سطوح ناهمسان دشوار است

و در برخی موارد به دلیل باقی ماندن گردوغبار و مواد دیگر در داخل فرش، موجب پوسیدگی و رشد باکتری ها در آنها می‌شود.

از اینرو از فرش‌های گل برجسته بیشتر برای زیباسازی فضای پذیرایی و دکور خانه استفاده می‌شود.

دیجی فرش بعنوان یک فروشگاه اینترنتی تخصصی در زمینه‌ی فرش،

دسترسی شما عزیزان را به انواع فرش‌های ماشینی در طرح و رنگ‌های مختلف ساده و گل برجسته تولیدکنندگان برتر کشور

همچون فرش بزرگمهر، فرش نیاوران، فرش قیطران و ... را بدون نیاز به خرید حضوری فراهم نموده است.

تخفیفات ویژه
0 سبد خرید
صفحه اصلی
×