فرش 1200 شانه

انتخاب رنگ زمینه فرش ماشینی

در این صفحه شما می توانید فرش ماشینی را بر اساس رنگ زمینه انتخاب کنید.

لینک های دسترسی سریع در زیر این متن وجود دارد.

در ادامه توضیحات کاملی در مورد انواع رنگ زمینه فرش ماشینی آمده است تا با مطالعه آنها، بتوانید خریدی آسان تر و لذت بخش تر را تجربه کنید

بهترین رنگ فرش چیست؟

رنگ زمینه فرش یکی از مهم ترین نکاتی است که قبل از خرید فرش باید به آن به آن توجه کنید . زیرا رنگ فرش تأثیر بسزایی در ظاهر اتاق و احساسات افرادی دارد که در فضا رفت و آمد می کنند. امروزه فرش ماشینی در تنوع رنگ و طرح، طراحی می شود و می تواند کل دکوراسیون و دکوراتیو اتاق منزل شما را تحت الشعاع خود قرار دهد. پس باید دقت زیادی در هنگام خرید فرش خود داشته باشید، تا بتوانید یک فرش با زمینه رنگی مناسب فضای خود انتخاب و خریداری کنید.

در این مقاله که مدام در حال آپدیت شدن است، می خواهیم شما را با انواع رنگ زمینه فرش همراه ما معایب و مزایای آن آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید.

خرید فرش ماشینی با زمینه کرم

اکثر خانم ها و خانواده های ما به دلیل حس خوبی که به رنگ سفید و کرم داریم، و تمایل زیادی برای به وجود آوردن این نوع رنگ های روشن در دکوراسیون منزل خود داریم.  ولی بعد از مدت ها ممکن است از یکنواختی آن رنگ خسته شویم و مجبور باشیم مجدد رنگ دکوراسیون خود را طبق شرایطی که در نظر می گیریم تغییر دهیم.

برای جلوگیری از تغییر دکوراسیون باید یک تضاد رنگی یا یک هارمونی بین اجزا و وسایلی با آن دکوراسونی که موجود هست به وجود بیاوریم تا به رنگ سفید نزدیک باشد، فرش با زمینه کرم بهترین پیشنهاد برای ایجاد این هارمونی است. که می توانید با رنگ سفید ایجاد شود. زیرا فرش با زمینه کرم جزء یکی از فرش های زمینه روشن دسته بندی می شود.

کدام برند فرش ماشینی، زمینه کرم بهتر است؟

امروزه فرش ماشینی زمینه کرم توسط اکثر شرکت های فرش ماشینی کاشان تولید می شود. اما نکته بسیار مهمی که باید قبل از انتخاب فرش زمینه کرم به آن توجه کنید، به نوع شانه و الیاف به کار رفته در طراحی و تولید آن فرش است. که شما می توانید آن را در هنگام انتخاب و خرید در نظر بگیرید.

فرش زمینه کرم، چه طرحی  بخریم؟

نمی توان گفت که فرش با زمینه کرم در چه نوع نقشه و طراحی زیباتر است زیرا رنگبندی فرش بر اساس نوع درخواست شما و بر اساس نوع دکوراسیون منزل شما انتخاب می شود تا آن طرح بتواند یک جلوه زیباتر از هنر به فضا انتقال بدهد.  اما  طراحی و تولید فرش با زمینه کرم در طرح های مختلف مانند:  فرش طرح افشان، فرش طرح خشتی و  نقشه فرش هالیدی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

فرش زمینه کرم، چند شانه بخرم خوبه؟

در کارخانه جات فرش کاشان، فرش ها در انواع مختلف شانه و تراکم طراحی و بافته می شود. اینکه کدام شانه بهتر است بستگی به نوع فضا و بودجه یا محلی دارد که شما می خواهید برای آنجا فرش ماشینی را انتخاب و خریداری کنید. اگر محل پر رفت و آمد هست سعی کنید فرش نرم تر یا همان فرش با شانه پایین مانند 700 شانه تهیه کنید. و اگر محل مورد استفاده پر رفت و آمد نیست، می توانید فرش با طرح و نقشه های 1200 و حتی 1500 شانه با زمینه کرم تهیه کنید.

 دکوراسیون فرش با زمینه کرم

یکی از فضاهای که ما باید به آن خیلی توجه کنیم اتاق خواب و اتاق پذیرایی منزل است، که پس از وارد شدن  و دیدن آن فضا،  دچار خستگی روحی نشویم. اتاق خواب به دلیل اینکه بسیار مهم است و نباید  از رنگ های خسته کننده و شلوغ در آن دکوراتیو استفاده شود، زیرا در روحیات ما بسیار تأثیر گذار خواهد بود و به همین خاطر، خیلی دقیق دکوراسیون آن فضا را باید چیدمان کنیم تا آن هارمونی رنگ ها همراه با وسایل اتاق القا کننده یک حس آرمش در ما به وجود بیاورد.

بدون شک فرش یکی از مهم‌ترین اجزای دکوراسیون منازل محسوب می‌شود. به خصوص در فرهنگ مردم کشور ما فرش جزء لاینفک دکوراسیون منازل است. یکی از مهم‌ترین نکاتی که حین خرید فرش باید توجه کنید، انتخاب بهترین رنگ فرش ماشینی است.این نوع فرش‌ها در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی تولید می‌شوند. رنگ‌های زمینه‌ی تیره چون سرمه‌ای و مشکی، رنگ‌های شاد چون طیف قرمز و لاکی و رنگ‌های روشن چون سفید و انواع کرمی از جمله رنگ بندی‌های رایج فرش ماشینی در بازار هستند.

انتخاب بهترین رنگ فرش ماشینی در دکوراسیون باعث می‌شود خانه‌ی شما جذاب‌تر، دلباز‌تر و شیک‌تر به نظر برسد. در مقابل انتخاب فرش ماشینی با طرح و رنگ نامناسب و نا‌هماهنگ با سایر اجزای دکوراسیون جلوه‌ی کلی خانه را از بین می‌برد. حتی در برخی مواقع در زیبایی دکوراسیون خانه تاثیر منفی خواهد داشت. انتخاب رنگ مناسب فرش می‌تواند فضا‌های کوچک را بزر‌گ‌تر و فضا‌های فاقد نور کافی را روشن‌تر نشان بدهد.

در این مقاله نکاتی را برای انتخاب بهترین رنگ فرش ماشینی مطرح می‌کنیم. لازم به ذکر است که هیچ رنگ خاصی را نمی‌توان به عنوان بهترین رنگ فرش ماشینی دانست. رنگ فرش باید با سایر اجزای دکوراسیون و سلیقه صاحب خانه، هماهنگ باشد.

فرش زمینه‌ی سرمه‌ای، مشکی

 

از مزیت‌های فرش با رنگ زمینه‌ی تیره، دیر‌تر کثیف شدن آن‌هاست.

در فرش‌های دارای زمینه‌ی تیره، رنگ غالب فرش مشکی یا سرمه‌ای است. این گونه فرش‌ها به دلیل چرک تاب بودن برای خانواده‌هایی که فرزند کوچک دارند انتخاب مناسبی هستند. به علاوه بهترین رنگ فرش ماشینی برای ست کردن با مبلمان رنگ روشن، فرش دارای زمینه‌ی سرمه‌ای و مشکی است. تضاد بین رنگ مبلمان و فرش جلوه‌ی زیبایی به دکوراسیون منزل می‌دهد.

در صورتی که فرش ماشینی با زمینه تیره خریداری کرده‌اید، بهتر است پرده‌های منزلتان را به رنگ روشن انتخاب کنید. با این کار از تیره و تاریک به نظر رسیدن محیط جلوگیری می‌کنید. فرش‌های دارای زمینه‌ی تیره برای محیط‌های کوچک و آپارتمان‌ها با متراژ کم چندان مناسب نیستند. استفاده از این فرش‌ها باعث می‌شوند محیط از چیزی که هست هم کوچک‌تر به نظر برسد. فرش دارای زمینه‌ی سرمه‌ای و مشکی، بهترین رنگ فرش ماشینی برای ست کردن با مبلمان به رنگ‌های زرد و زرشکی است. می‌توان کوسن‌های روی مبل را هم هماهنگ با زمینه‌ی فرش و به رنگ سرمه‌ای یا مشکی انتخاب کرد. مبلمان به رنگ طوسی نیز با فرش زمینه سرمه‌ای ترکیب جذابی را تشکیل می‌دهد. به خاطر داشته باشید که بهتر است رنگ مبلمان طوسی روشن باشد تا محیط منزل  تیره و دلگیر به نظر نرسد. مشکی و سورمه‌ای بهترین رنگ فرش ماشینی برای افرادی هستند که به دنبال انتخاب خاص برای کفپوش منزلشان هستند.

فرش زمینه لاکی

 

فرش‌های زمینه لاکی بسیار شاد و زیبا و همه‌پسند هستند.

فرش‌های قرمز یا لاکی رنگ به دلیل زیبایی و انتقال انرژی مثبت طرفداران زیادی دارند. فرش‌های لاکی یکی از محبوب‌ترین فرش‌ها در دهه‌های شصت و هفتاد بوده‌اند. به همین دلیل نگاه کردن به این فرش‌ها به خصوص با طرح سنتی، برای ما نوستالژی جذابی است.

بهترین رنگ فرش ماشینی برای ست کردن با دیوار‌ها و مبلمان سفید رنگ فرش زمینه لاکی است‌‌. تضاد میان رنگ‌های سفید و قرمز جذابیت دکوراسیون داخلی را دو چندان می‌کند. در انتخاب فرش زمینه‌ی لاکی باید به طرح آن نیز دقت داشته باشید. اگر پارچه‌ی مبلمان دکوراسیون منزل شما طرح‌دار و شلوغ است بهتر است فرش زمینه لاکی با طرح ساده‌تر و خلوت‌تر انتخاب کنید. در مقابل اگر مبلمان شما ساده است فرش لاکی با طرح‌های زیاد و شلوغ انتخاب مناسب‌تری محسوب می‌شود.

فرش زمینه لاکی بهترین رنگ فرش ماشینی برای ست کردن با پرده‌های قرمز و مخملی و هم‌چنین مناسب‌ترین انتخاب برای دکوراسیون‌های کلاسیک است. فرش‌های لاکی هم مانند فرش‌های تیره چرک تاب هستند. بنابراین برای خانواده‌های پر‌جمعیت و دارای فرزند کوچک مناسبند. فرش‌های زمینه لاکی برای محیط‌های کوچک و بزرگ کاربرد دارند. اگر از طرفداران دکوراسیون سنتی ایرانی هستید، بهترین رنگ فرش ماشینی برای شما، رنگ لاکی است.

 

فرش زمینه روشن

فرش‌های ماشینی با زمینه‌ی روشن فضا را بزرگتر نشان می‌دهند‌.

فرش ماشینی با زمینه‌ی روشن پر‌فروش‌ترین فرش ماشینی محسوب می‌شود. به همین دلیل به عقیده بسیاری از افراد بهترین رنگ فرش ماشینی است. معمولا زوج‌های جوان فرش‌های زمینه روشن را برای دکوراسیون منزل خود خریداری می‌کنند. در فرش با زمینه‌ی روشن، رنگ غالب طیف رنگ کرمی یا سفید است. در صورتی که پرده‌ها یا مبلمان دکوراسیون منزل شما رنگ تیره‌ای دارند، بهترین رنگ فرش ماشینی برای دکوراسیون منزل شما فرش با زمینه‌ی روشن خواهد بود.

استفاده از فرش‌هایی با زمینه‌ی روشن، موجب بزرگ‌تر به نظر رسیدن فضا می‌شود. بنابراین فرش ماشینی با زمینه‌ی سفید یا کرمی بهترین انتخاب برای آپارتمان‌های کوچک است. اگر منزل شما آفتاب‌گیر نیست انتخاب فرش زمینه روشن می‌تواند فضا را به طور چشمگیری روشن‌تر نشان بدهد‌. اگر پارچه‌ی مبلمان دکوراسیون منزل شما شلوغ و طرحدار است، بهتر است از فرش زمینه روشن ساده استفاده کنید. در صورتی که پارچه‌ی مبلمان دکوراسیون منزل شما ساده است بهتر است از فرش زمینه روشن شلوغ و طرحدار استفاده کنید. رنگ پرده‌ها نیز می‌تواند هم‌رنگ و یا متناسب با رنگ فرش یا مبلمان انتخاب شود‌.

فرش زمینه کرم

 

فرش‌های زمینه کرم زیبایی کلاسیک و خاصی را به دکوراسیون می‌بخشند.

می‌توان گفت زمینه کرم نیز جزو بهترین رنگ فرش ماشینی محسوب می‌شود. یکی از علت‌های محبوبیت این رنگ فرش ماشینی، سهولت ست کردن آن با سایر قسمت‌های دکوراسیون است. فرش زمینه کرم در عین شاد و روشن بودن، ظاهری رسمی، آرام‌بخش و کلاسیک به محیط می‌دهد. استفاده از این رنگ فرش همراه با مبلمان چوبی در دکوراسیون ترکیب بسیار جذابی را به وجود می‌آورد.

فرش‌های زمینه کرم هیچ‌گاه از مد افتاده و قدیمی نمی‌شوند. این فرش‌ها در تناژ رنگی گوناگونی تولید می‌شوند که عبارتند از: کرم قهوه‌ای، کرم صورتی، کرم گلبهی، کرم بژ، کرم پوست پیازی، کرم بنفش و… . به خاطر داشته باشید که استفاده‌ی بیش از حد از رنگ کرمی در دکوراسیون باعث خسته کننده و یکنواختی محیط می‌شود. بنابراین سعی کنید در استفاده از طیف رنگ‌های کرم در دکوراسیون خانه خود افراط نکنید.

بهترین رنگ فرش ماشینی برای افرادی که به رنگ‌های روشن علاقه‌دارند و در عین حال رسمیت فضا نیز برایشان مهم است، فرش زمینه کرم می‌باشد. اگر به دنبال فرشی هستید که از مد نیفتد و بتوانید آن را با انواع مبلمان از هر رنگ و طرحی ست کنید، بهترین رنگ فرش ماشینی برای دکوراسیون منزل شما طیف رنگ کرم است.

فرش زمینه فیلی، طوسی، خاکستری

 

ترکیب طیف رنگ خاکستری و زرد جذابیت فراوانی دارد.

امروزه استفاده از رنگ‌های فیلی، طوسی و خاکستری در اجزای دکوراسیون منزل از جمله فرش رواج فراوانی یافته است. رنگ‌های فیلی، طوسی و خاکستری خنثی هستند. به همین دلیل خیلی راحت با سایر رنگ‌ها ست می‌شوند. فرش‌های فیلی، طوسی و خاکستری برای منازل با متراژ‌های گوناگون مناسب هستند و از این لحاظ محدودیتی ندارند.

طیف رنگ‌های فیلی، طوسی و خاکستری توناژ سرد دارند. بنابراین بهتر است در صورت انتخاب فرش زمینه فیلی، طوسی و خاکستری، سایر اجزاء دکوراسیون خود را از طیف‌ رنگ‌های گرم انتخاب کنید. ترکیب رنگ‌های سفید و فیلی و طوسی و خاکستری یکی از ترند‌های جالب دکوراسیون‌ داخلی در سال‌های اخیر بوده است. به یاد داشته باشید رنگ زرد نیز مکمل جذابی برای طیف رنگ خاکستری محسوب می‌شود. اما در استفاده از رنگ زرد در دکوراسیون نباید زیاده‌روی کنید.

مزیت استفاده از این ترکیب، بزرگ و دلباز به نظر رسیدن فضای خانه است. البته بهتر است برای جلوگیری از سرد و بی‌روح به نظر رسیدن محیط، از کوسن‌ها و یا سایر وسایل تزئینی با رنگ‌های گرم در دکوراسیون استفاده شود. بهترین رنگ فرش ماشینی برای دکوراسیون اسپرت، رنگ فیلی، خاکستری و طوسی است. البته انتخاب این رنگ‌ها برای دکوراسیون کلاسیک نیز کاربرد دارد. این طیف رنگ از فرش ماشینی علاوه بر پذیرایی و اتاق نشیمن برای اتاق خواب بزرگسالان نیز انتخاب مناسبی هستند.

فرش زمینه‌ی سفید

 

فرش‌های زمینه سفید بسیار پرطرفدار هستند.

حتما می‌دانید که رنگ سفید رنگی خنثی است. بنابراین با انواع رنگ‌ها به راحتی ست می‌شود. اگر به دنبال بزرگ‌تر نشان دادن قسمت‌های مختلف خانه‌ی خود هم‌چون اتاق نشیمن و پذیرایی منزل خود هستید، بهترین رنگ فرش ماشینی برای منزل شما رنگ سفید است. رنگ سفید آرامبخش است و استفاده از آن در کف‌پوش و فرش باعث بزرگ‌تر و روشن‌تر به نظر رسیدن محیط می‌شود.

بزرگ‌ترین مشکل فرش ماشینی با زمینه‌ی سفید، زود کثیف شدن آن است. فرش زمینه سفید بیشتر برای مکان‌های کم رفت و آمد و خانواده‌هایی که فرزند خردسال ندارند، مناسب است. فرش زمینه سفید در سال‌های اخیر و در سراسر دنیا طرفداران زیادی پیدا کرده است. برای محافظت از فرش سفید بهتر است شستشوی آن را به قالیشویی‌های معتبر بسپارید. فرش‌های زمینه سفید در طرح‌های مدرن و سنتی در بازار موجود هستند‌.

فرش زمینه سفید مشکی

 

فرش زمینه سفید مشکی با طرح‌های هندسی متنوعی تولید می‌شود.

سفید مشکی بهترین رنگ فرش ماشینی برای دکوراسیون‌های لوکس و مدرن است. این نوع فرش یکی از برجسته‌ترین اجزای دکوراسیون‌های داخلی مدرن و معاصر به شمار می‌رود.

فرش‌های فانتزی دارای زمینه‌ی سفید و مشکی در طرح‌های جذاب و متنوعی تولید می‌شوند. این نوع فرش‌ها برای استفاده در فضاهایی چون اتاق خواب و اتاق نشیمن مناسب هستند. بهترین رنگ فرش ماشینی برای ترکیب با مبلمان سفید، فرش‌هایی با زمینه سفید و مشکی است. برای جلوگیری از بی‌روح شدن فضا می‌توان از اکسسوری‌های رنگی در دکوراسیون استفاده کرد.

اگر در دکوراسیون خود از اجزای چوبی استفاده می‌کنید، بهترین رنگ فرش ماشینی برای همراهی با آن‌ها سفید و مشکی است. فرش‌های زمینه سفید و مشکی معمولا با طرح‌های مختلفی از اشکال هندسی و در سایز‌های گوناگون تولید می‌شوند. در صورت انتخاب فرش با زمینه‌ی سفید مشکی بهتر است رنگ پرده‌‌ها را با مبلمان منزلتان ست کنید.

بهترین رنگ فرش ماشینی برای منزل شما چیست؟

 

بهترین رنگ فرش ماشینی

انتخاب بهترین رنگ فرش ماشینی وابسته به سلیقه شماست. برای انتخاب فرش باید به طرح سرامیک‌ها، دیوارها، مبلمان و پرده‌های خانه خود توجه داشته باشید. انتخاب بهترین رنگ فرش ماشینی می‌تواند تکمیل کننده دکوراسیون شیک منزل شما باشد.

×