بهترین رنگ فرش چیست؟

رنگ زمینه فرش یکی از مهم ترین نکاتی است که قبل از خرید فرش باید به آن به آن توجه کنید . زیرا رنگ فرش تأثیر بسزایی در ظاهر اتاق و احساسات افرادی دارد که در فضا رفت و آمد می کنند. امروزه فرش ماشینی در تنوع رنگ و طرح، طراحی می شود و می تواند کل دکوراسیون و دکوراتیو اتاق منزل شما را تحت الشعاع خود قرار دهد. پس باید دقت زیادی در هنگام خرید فرش خود داشته باشید، تا بتوانید یک فرش با زمینه رنگی مناسب فضای خود انتخاب و خریداری کنید.

در این مقاله که مدام در حال آپدیت شدن است، می خواهیم شما را با انواع رنگ زمینه فرش همراه ما معایب و مزایای آن آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید.

خرید فرش ماشینی با زمینه کرم

اکثر خانم ها و خانواده های ما به دلیل حس خوبی که به رنگ سفید و کرم داریم، و تمایل زیادی برای به وجود آوردن این نوع رنگ های روشن در دکوراسیون منزل خود داریم.  ولی بعد از مدت ها ممکن است از یکنواختی آن رنگ خسته شویم و مجبور باشیم مجدد رنگ دکوراسیون خود را طبق شرایطی که در نظر می گیریم تغییر دهیم.

برای جلوگیری از تغییر دکوراسیون باید یک تضاد رنگی یا یک هارمونی بین اجزا و وسایلی با آن دکوراسونی که موجود هست به وجود بیاوریم تا به رنگ سفید نزدیک باشد، فرش با زمینه کرم بهترین پیشنهاد برای ایجاد این هارمونی است. که می توانید با رنگ سفید ایجاد شود. زیرا فرش با زمینه کرم جزء یکی از فرش های زمینه روشن دسته بندی می شود.

کدام برند فرش ماشینی، زمینه کرم بهتر است؟

امروزه فرش ماشینی زمینه کرم توسط اکثر شرکت های فرش ماشینی کاشان تولید می شود. اما نکته بسیار مهمی که باید قبل از انتخاب فرش زمینه کرم به آن توجه کنید، به نوع شانه و الیاف به کار رفته در طراحی و تولید آن فرش است. که شما می توانید آن را در هنگام انتخاب و خرید در نظر بگیرید.

فرش زمینه کرم، چه طرحی  بخریم؟

نمی توان گفت که فرش با زمینه کرم در چه نوع نقشه و طراحی زیباتر است زیرا رنگبندی فرش بر اساس نوع درخواست شما و بر اساس نوع دکوراسیون منزل شما انتخاب می شود تا آن طرح بتواند یک جلوه زیباتر از هنر به فضا انتقال بدهد.  اما  طراحی و تولید فرش با زمینه کرم در طرح های مختلف مانند:  فرش طرح افشان، فرش طرح خشتی و  نقشه فرش هالیدی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

فرش زمینه کرم، چند شانه بخرم خوبه؟

در کارخانه جات فرش کاشان، فرش ها در انواع مختلف شانه و تراکم طراحی و بافته می شود. اینکه کدام شانه بهتر است بستگی به نوع فضا و بودجه یا محلی دارد که شما می خواهید برای آنجا فرش ماشینی را انتخاب و خریداری کنید. اگر محل پر رفت و آمد هست سعی کنید فرش نرم تر یا همان فرش با شانه پایین مانند ۷۰۰ شانه تهیه کنید. و اگر محل مورد استفاده پر رفت و آمد نیست، می توانید فرش با طرح و نقشه های ۱۲۰۰ و حتی ۱۵۰۰ شانه با زمینه کرم تهیه کنید.

 دکوراسیون فرش با زمینه کرم

یکی از فضاهای که ما باید به آن خیلی توجه کنیم اتاق خواب و اتاق پذیرایی منزل است، که پس از وارد شدن  و دیدن آن فضا،  دچار خستگی روحی نشویم. اتاق خواب به دلیل اینکه بسیار مهم است و نباید  از رنگ های خسته کننده و شلوغ در آن دکوراتیو استفاده شود، زیرا در روحیات ما بسیار تأثیر گذار خواهد بود و به همین خاطر، خیلی دقیق دکوراسیون آن فضا را باید چیدمان کنیم تا آن هارمونی رنگ ها همراه با وسایل اتاق القا کننده یک حس آرمش در ما به وجود بیاورد.